Ābeļu skola septembrī

Šo mācību gadu Ābeļu pamatskolā uzsākuši 167 izglītojamie.Uzsākot jauno mācību gadu, Ābeļu pamatskola var lepoties ar būtisku jaunumu – durvis vērusi filiāle Brodos mazajiem pirmsskolniekiem. Taču, protams, bijuši arī citi notikumi.

Cik audzēkņu skolā, cik – bērnudārzā?

Ābeļu pamatskolā 2019./20. mācību gadu uzsāka 143 skolēni un 10 piecgadīgie un sešgadīgie pirmsskolnieki. 9. – izlaiduma  – klasē mācās 17 izglītojamie. Savas skolas gaitas sākuši 14 pirmklasnieki, kuri nu jau tradicionāli kā dāvanu saņēma Ābeļu pamatskolas krekliņus.

Prirmsskolas grupu Brodos atklājot, lenti grieza Ābeļu pamatskolas direktors Juris Gaigals un Jēkabpils novada izpilddirektore Gunta Dimitrijeva, bet izgriezto lentes pušķi direktora vietniece Dace Kalniņa-Aleksandrova uzticēja Izglītības un kultūras pārvaldes vadītājai Andai Ķiplokai, lai ieslēdz seifā – tā, lai tikko atvērtās durvis vairs nebūtu iespējams “aizsiet”.

Brodu filiālē gandrīz katru dienu kāds vecāks interesējas par iespēju savu atvasi laist šajā mācību iestādē, tāpēc, konkrētu skaitu šeit neminēsim. Jāpiebilst, ka mazajiem pašlaik norit adaptācijas process – pie jaunā dzīves posma jāpierod pamazām, tāpēc ne visi bērniņi nāk uz dārziņu katru dienu.

Sporta diena

Sporta dienas aktivitātēs iesaistījās visi – no pirmsskolniekiem līdz devītklasniekiem. Sportistus uzrunā skolotāja Tatjana Donāne.

4. septembrī Ābeļu skolā notika tradicionālā Sporta diena, kas vienmēr pierāda, ka draugos ar sportu ābelieši ir arī brīvlaikā. Kustība ir dzīvība, un vienalga kādā veidā tā izpaužas – strādājot savā saimniecībā, braucot ar velosipēdu, skrienot vai trenējot savu ķermeni ar trenažieriem.

Skolotāja Tatjana Donāne vienmēr pārsteidz ar savu izdomu, lai pārliecinātos par skolēnu lokanību, sadarbības prasmēm, uzmanību, skriešanu, lēkšanu, domāšanu, kas nepieciešama, lai paveiktu uzdevumus ātrāk. Šoreiz notika šādas stafetes: Celtnieki, Burtliči, Sēdētāji, Vērīgie sprinteri, Āķīgie gargabalnieki, Zoodārzs un Sadarbības aplis.

Sporta dienā piedalījās visi – no piecgadīgajiem un sešgadīgajiem līdz astotklasniekiem, bet 9. klases skolēni kopā ar skolotāju Donāni veidoja stafetes. Visiem bija jautri, neviltots prieks par savu gribēšanu uzvarēt un varēšanu. Šogad visveiklākie – 4. klase!

20. septembrī Ābeļu pamatskolas audzēkņi iesaistījās arī Olimpiskās dienas aktivitātēs.

Skolotāja bija parūpējusies par jautrām un asprātīgām stafetēm, kuru veikšanai vajadzīga ne vien veiklība, bet arī izdoma.

Dzejas parks un Raiņa taka

Celiņš no skolas līdz pat estrādei tika noklāts ar Raiņa dzejoļiem.

Atzīmējot Dzejas dienas, 5., 7., 8. un 9. klases audzēkņi, skolotājas Valdas Bērziņas rosināti, pie skolas veidoja Dzejas parku – koki pie skolas tika rotāti ar lapām, uz kurām bērni bija uzrakstījuši savus dzejoļus. Dzejojot bija jāievēro vairāki nosacījumi, piemēram, jāizveido dzejolis tikai no lietvārdiem. Kādam sanāca, kādam ne gluži, taču šāda darbošanās bija interesanta.

Savukārt 6. klases audzēkņi un skolotāja Dace Kalniņa-Aleksandrova no skolas līdz estrādei veidoja Raiņa taku. Uz bruģa ar krītu tika rakstīti iemīļotie Raiņa dzejoļi. Arī šī rosīšanās skolēniem ļoti patika.

Koki pie skolas tika pie dzejiska rotājuma – skolēnu sacerētās rindas veidoja Dzejas parku.

Baltu vienības diena

Ābeļu pamatskolas Novadpētniecības pulciņa vadītāja Silva Zepa klātesošajiem atgādināja par nozīmīgo uzvaru Saules kaujā, kāda panākama tikai kopīgiem spēkiem, un aicināja uzturēt sevī patriotisma garu un sparu, kā arī neaizmirst par to, cik liela nozīme ir savstarpējai sapratnei un sadarbībai.

22. septembrī tiek atzīmēta Baltu vienības diena, pieminot baltu uzvaru pār Zobenbrāļu ordeņa karapūli kaujā pie Saules 1236. gadā. Pēdējā mācību dienā pirms šī atzīmējamā datuma – 20. septembrī – Ābeļu pamatskolas novadpētnieki tradicionāli pulcējās Daugavas malā iepretī Kaupres pilskalnam. Novadpētniecības pulciņa vadītāja Silva Zepa klātesošajiem atgādināja par nozīmīgo uzvaru, kāda panākama tikai kopīgiem spēkiem, un aicināja uzturēt sevī patriotisma garu un sparu, kā arī neaizmirst par to, cik liela nozīme ir savstarpējai sapratnei un sadarbībai.

Skolotāju un audzēkņu notikumu atstāstus apkopoja Valdis Aleksandrovs

FOTO – no Ābeļu pamatskolas krājumiem