Ar Vācu kara kapu kopšanas Tautas apvienības aktīvu atbalstu atjaunoti Muktānu kapi

Download PDF

Vācu kara kapu kopšanas Tautas apvienība beidz darbus Jēkabpils novadā, Rubenes pagastā Muktānu kapos.

Vecākā virsniekvietnieka Mario Šlūtera vadībā šeit tika sakopti Pirmajā pasaules karā kritušo vācu karavīru kapi.

Sakopšanas darbos piedalījās desmit karavīri. Viņi izcirta aizaugušās apbedījuma vietas, notīrīja 44 krustus un atjaunoja mūra nožogojumu.

Pēc darbu noslēguma 26. septembrī  kapos notika piemiņas brīdis,  piedaloties arī pašvaldības pārstāvjiem.

Pirms darbu uzsākšanas © Vācijas vēstniecība Rīgā

Sakoptie kapi© Vācijas vēstniecība Rīgā

Informācijas avots:

https://riga.diplo.de/lv-lv/aktuelles/-/2251404

Saistīts raksts:

Vācu karavīri sakopj karavīru kapus Daģos

Vācijas Bundesvēra karavīri Latvijā atkal piedalās vairāku Pirmā pasaules kara vācu karavīru kapu sakopšanā.

Aptuveni desmit gaisa spēku karavīru no Kropas arī šogad piedalījās Tautas apvienības kara kapu kopšanai organizētajā kapu sakopšanas talkā Latvijā. Brīvprātīgie no Vācijas devās ceļā agri no rīta, pa ceļam apstājoties Polijā un Latvijā Dvietes un Dunavas pagastos.

10 dienu darba programmas ietvaros tika labiekārtota 850 m² lielā nomaļā kapsētā, kurā apbedīti ap 100 krievu un vācu karavīri, kas krituši laika posmā no 1915. līdz 1918. gadam pozīciju cīņās pie Daugavas. Aptuveni 100 gadus vecie Pirmā pasaules kara kapi bija iegrimuši līdz par 80 cm dziļumā zemē un aizauguši. Ar jauniem pamatiem, notīrītiem kapakmeņiem un sakoptiem apstādījumiem kapsēta atkal ir kļuvusi par cieņpilnu atceres vietu.

Sevišķi iepriecināja vietējo iedzīvotāju ieinteresētība un vēlme sadarboties, nodrošinot darbam nepieciešamos materiālus. Svinīgajā noslēguma ceremonijā, kad tika nolikti arī vainagi, ar uzrunām uzstājās Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs  Aivars Vanags, Dvietes pagasta priekšsēdētāja Iveta Plone, Dunavas pagasta priekšsēdētājs Andris Baltruņķis un Tautas apvienības pilnvarotais Latvijā atvaļinātais pulkvedis Jānis Raciņš.  Viņi visi brīdināja, godinādami kritušo piemiņu, ka miers nav pats par sevi saprotams, bet gan tā saglabāšanai nepieciešams aktīvs darbs.   Arī militārais atašejs pulkvedis ģenerālštāba Torstens Frīss, kas uz svinīgo ceremoniju bija ieradies speciāli no Viļņas, pateicās vācu karavīriem par darbu un kopā ar Latvijas puses pārstāvjiem godināja abos Pasaules karos bojā gājušo cilvēku piemiņu.

Dziļi iespaidoti par sava darba augsto novērtējumu, 11.07.2019. vācu karavīri devās garajā mājupceļā.

Vainagu nolikšana kritušo karavīru piemiņai © Štāba apakšvirsnieks Patzschke

Informācijas avots:

https://riga.diplo.de/lv-lv/aktuelles/-/2234584

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv