Jaunu darba sezonu uzsāk Jēkabpils apriņķa deju kolektīvi

Download PDF

26. septembrī Jēkabpilī  notika  Jēkabpils apriņķa tautas deju kolektīvu vadītāju informatīvā sanāksme. Ir sākusies jauna darba sezona amatiermākslas kolektīviem, arī dejotājiem. Aizvadīta radoša darba sezona, notikusi deju skate, deju sadanči un koncerti, tuvi un tāli braucieni un vasaras kulminācija – Sēlijas apvienības Tautas mākslas svētki “Sēlija rotā”. Un jau 28. septembrī daļa kolektīvu posās uz “Sēlijas dienām” Nacionālajā bibliotēkā Rīgā pārstāvēt savu novadu un iedejot jauno darba sezonu. Viss ir procesā, kolektīvi arī šajā starpsvētku periodā aktīvi darbojas, jo 2023. gadā notiks XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XXVII deju svētki. Un arī šie svētki  būs īpaši – 2023. gadā Dziesmu svētkiem – 150.

Par norisēm un aktualitātēm deju nozarē  pastāstīja Jēkabpils apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja Elita Treilone. Nākošajā vasarai gatavosimies skatei,  Latgales kultūrvēsturiskā novada deju svētkiem 30.maijā Preiļu estrādē. Šajā koncertā piedalīsies visas deju grupas. Repertuārs arī jau ir zināms – programmā iekļautas Latgales horeogrāfu tautas dejas – jestras, interesantas, amizantas. Daudzas no tām dejotas, kā arī jaunas dejas. VIII Tautas mākslas svētki “ Sēlija rotā” nākošajā vasarā notiks Ilūkstē, kā arī daudzi deju koncerti un kultūras aktivitātes novados un pilsētā.

Sanāksmē piedalījās deju kolektīvu vadītāji no Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes novadiem un Jēkabpils pilsētas.

Paldies  par atsaucību un aktivitāti, jo sezona jau sākusies un pamazām ieejam  mēģinājumu un darba ritmā. Nekas jau nerodas no nekā. Jo sanāk kopā cilvēki ar mērķi – dejot. Bet kopā ar vadītāju šis mazais mērķis pārtop lielā- skaisti dejot!

Lai mums izdodas!

Inta Tomāne,
Jēkabpils novada kultūras pārvaldes vadītājas vietniece metodiskajā darbā

K.Siliņa foto

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv