Kultūras, atpūtas un sporta sarīkojumi Jēkabpils novadā 2019. gada oktobrī

02.10. plkst. 15.00 Rubenes kultūras nama parkā projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” ietvaros norisināsies nūjošanas pasākumu visai ģimenei sadarbībā ar fizioterapeitu. Inventārs tiks nodrošināts, pasākums bez maksas, bez iepriekšējas pieteikšanās.

05.10. plkst. 11.30 Raiņa muzejā “Tadenava” dzejas un mākslas darbnīca “KLAU, KLAU: ČIR! ČIR!” pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Aizraujoša klausīšanās un zīmēšanas darbnīca, kurā caur skaņām, formām un tekstūrām atdzīvojas dažādu putnu tēli. Kopā ar mākslinieci Evu Vēveri lasīsim Raiņa dzejoļus par putniem un izmēģināsim dažādas mākslas tehnikas. Darbnīcai lūdzam pieteikties līdz 4. oktobrim, rakstot uz e-pastu tadenava@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 29250484.
Dalības maksa: bērniem: 1,00 EUR vai ģimenei kopā 3,00 EUR. Pēc darbnīcas muzeja apmeklējums, tēja un cepumi.

06.10. no plkst. 11.00 – 13.00 Eiropas putnu vērošanas dienas Tadenavā. Tuvojoties ziemai Raiņa muzejā Tadenavā taisīsim putnu barotavas, ko varēs ņemt līdzi uz mājām. Ziemā lai prieks gan pašiem, gan mazajiem lidotājiem! Darbnīcu vadīs Dabas aizsardzības pārvaldes eksperts Dagnis Vasiļevskis.  Līdzi vēlams ņemt savu āmuru. Labu laikapstākļu gadījumā darbošanās notiks ārpus telpām, tāpēc ģērbties atbilstoši laikapstākļiem. Pēc pasākuma būs silta zupa. Vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 29250484, e-pastu tadenava@memorialiemuzeji.lv; Facebook – @RainisTadenava.

10.10. plkst.15.00 Rubenes kultūras namā, Rubenes pagastā un 11.10. Kalna pagasta pārvaldē, projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” ietvaros norisināsies lekcija par onkoloģijas profilaksi, kā arī pēc lekcijas būs pieejami ekspresstesti asinsspiediena, holesterīna, hemoglobīna un cukura līmeņa noteikšanai, kā arī speciālista rekomendācijas par iegūtajiem rezultātiem. Pasākumi bez maksas un bez iepriekšējas pieteikšanās.

11.10. plkst. 10.00 Zasas kultūras namā Mazo zinātniķu konference – Dr. Haštaga eksperimenti, āķīgi uzdevumi un jautras spēles. Biļetes pieejamas www.bezrindas.lv, biļetes cena 2,00 EUR. Pasākumu organizē Riharda Čerkovska aģentūra.

11.10. plkst. 19.00 Zasas kultūras namā stāvizrāde “Rūgtais pārītis”. Biļetes pieejamas www.bezrindas.lv, biļetes cena 3,00 EUR. Pasākumu organizē Riharda Čerkovska aģentūra.

12.10. Svecīšu vakars Kalna pagasta kapsētās:

plkst. 15.00 Ūdenānu kapsētā,

plkst. 16.00 Ērgļu kapsētā,

plkst. 17.00 Minsteru kapsētā.

12.10. Svecīšu vakars Dignājas pagasta kapsētās:

plkst. 14.00 Slīterānu kapsētā,

plkst. 15.30 Dignājas kapsētā,

plkst. 17.00 Meņķa kapsētā.

13.10. Svecīšu vakars Ābeļu pagasta kapsētās:

plkst. 14.00 Dūņenieku kapsētā,

plkst. 15.00 Nagļu kapsētā,

plkst. 16.00 Ābeļu kapsētā.

19.10. plkst. 18.00 Rubenes kultūras namā M.Zīles izrāde-komēdija “Savedējs”. Rubenes kultūras nama amatierteātris “Kumode” (režisore Ilona Kantāne).

19.10. plkst. 19.00 Leimaņu tautas namā koncerts “Ar ģitāru par dzīvi”. Pēc koncerta balle.

25.10. plkst. 17.00 Sēlijas prasmju muzejā Zasā radošā darbnīca – lūpu balzāmu un skrubju izgatavošana no dabīgiem materiāliem. Dalībnieku skaits ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot muzeja vadītājas v.i. Evai Strikai, tel. 25465787. Līdzi jāņem 0,5 l
burciņa. Dalība bez maksas.

26.10. plkst. 19.00 Zasas kultūras namā koncerts – konkurss “Atnāc ar savu dziesmu”. Plkst. 23.00 balle.

Pasākumu laikā var tikt fotografēts vai filmēts. Materiāli informatīvos nolūkos var tikt publicēti novada mājaslapā, informatīvos izdevumos vai citos sociālajos tīklos.

Informāciju apkopoja L.Aišpure,
Jēkabpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja