Brodos darbu uzsākusi pirmsskolas izglītības grupa

Vidusdaugavas Televīzijas video

Jēkabpils novada Ābeļu pagasta pārvaldes ēkā – Brodos, Aldaunes ielā 13 – no šī gada 2.septembra darbu sākusi jaunā pirmsskolas izglītības grupa. Jau jūnijā sākās remonts, kura laikā vairākas Ābeļu pagasta pārvaldes telpas tika pārbūvētas par telpām, kas pielāgotas pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai. Darbus veica SIA “BK MĀJA”, un būvdarbu izmaksas bija vairāk nekā 145 tūkstoši eiro. Vasaras beigās būvdarbi tika pabeigti, un jau 2.septembrī telpās ienāca pedagogi un bērni. Šobrīd Ābeļu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupu Brodos apmeklē 19 bērni.

“Šeit ir bērni vecumā no pusotra gada līdz četriem gadiem,” stāsta Ābeļu pamatskolas direktors Juris Gaigals. “Vecākie bērni – piecgadīgie un sešgadīgie – ir pie mums skolā, jo tur ir nopietnāka programma, bērni gatavojas pirmajai klasei. Tāpēc mēs nodalījām atsevišķi. Vecākiem arī tas patīk.”

Gan pedagogiem, gan bērniem šobrīd turpinās adaptēšanās periods, jo daudziem pirmsskolas izglītības grupas audzēkņiem šī ir pirmā pieredze prom no vecākiem un mājām. Ideju par šādas grupas veidošanu Brodos Jēkabpils novada pašvaldība īstenoja, ņemot vērā vecāku vēlmes. “Ābeļu pagastā līdz šim nebija atsevišķas pirmsskolas grupas,” stāsta Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Aivars Vanags. “Ābeļu pamatskolā ir piecgadnieki un sešgadnieki, bet pašiem mazākajiem bērniem programmas nebija. Ciematā arī ir bērni, tāpēc nolēmām ieguldīt līdzekļus un izveidot grupu.”

Pašlaik ēkā izveidotas gan grupiņu telpas, gan kabinets pedagogiem, tāpat arī ēdamistaba, bet virtuves šeit nav. Ēdiens ik dienu tiek piegādāts. Pagaidām nav ierobežota apkārtējā teritorija, bet tuvākajā nākotnē plānots to izdarīt, lai bērni varētu droši doties ārā. “Ir beidzies iepirkums, bet vēl nav apkopoti rezultāti,” skaidro Aivars Vanags. “Tuvākajā laikā tur būs arī bērnu rotaļu laukums ar visu iežogojumu, lai atbilstu likuma prasībām. Ja celtnieki paspēs izdarīt, tad būs jau šogad, ja traucēs laika apstākļi, tad pavasarī.”

Pirmsskolas izglītības grupu Brodos apmeklē gan bērni no Ābeļu pagasta, gan bērni no Jēkabpils pilsētas.

Sandra Paegļkalne