Eiropas Kultūras mantojuma dienas 2019

Download PDF

Eiropas Kultūras mantojuma dienās šogad aicina iepazīties ar Restaurācijas nozares sasniegumiem. Jēkabpils novadā Rubeņu Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā audzēkņi un vecāki var iepazīties ar restaurētajām gleznām ʺSv. Jans Nepomuksʺ un ʺSv.Pēterisʺ. 15.09.2019. gleznu apskate no plkst. 11.00 līdz 14.00 (Draudzes vecākais Ilmārs Zemļickis, tel. 26616707).

Glezna „Sv. Jans Nepomuks’’

Gleznota 19. gs. pirmajā pusē. Svētā figūra tēlota līdz ceļiem, puspagriezienā pret skatītāju un aizņem gandrīz visu gleznas laukumu. Fonā tumšas debesis ar mākoņiem, gleznas lejasdaļā ieskicēta ainava ar zemu horizontu. Pirms 3 – 4 gadiem atrastā baznīcas bēniņos ļoti sliktā stāvoklī. 2016. gadā restaurēta Latvijas Mākslas akadēmijas restaurācijas darbnīcās.

Glezna  „Svētais Pēteris”

Glezna „Svētais Pēteris” darināta 19.gs. , autors nav zināms. Raksturīgs 19.gs.sākuma sakrālās glezniecības paraugs, profesionāla mākslinieka darbs. Glezna nozīmīga kā reģionam raksturīgs sakrālās mākslas darbs. Tā izceļas ar izvērstu ikonogrāfisko risinājumu un labi iekļaujas novada daudzveidīgajā konfesionālās piederības kontekstā, pārstāvot 19. gs. pirmās puses katoļu baznīcu iekārtojuma tradīcijas.

Šīs gleznas ir kvalitatīvi restaurēts raksturīgs klasicisma glezniecības vietējās interpretācijas paraugs, kas restaurēts, iesaistot studentus. Apdraudēta vērtība.

Eiropas Kultūras mantojuma dienu 2019 programma >>

Elvīra  Mantrova,
Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv