Rubeņu pamatskolas aktualitātes

Download PDF
ESI DROŠS – NEESI PĀRDROŠS
Aicinot skolēnus atjaunot savas zināšanas drošības jautājumos, Iekšlietu ministrija organizē konkursu „Esi drošs – neesi pārdrošs” Latvijas skolu 7.- 8. klašu skolēniem. Galvenā balva konkursa uzvarētājiem – iespēja izbaudīt ūdens priekus Līvu Akvaparkā.

Skolēni sacenšas par titulu „Visdrošākā klase – 2019”, parādot savas zināšanas ugunsdrošībā, pirmās palīdzības sniegšanā, drošībā uz ūdens, kā arī uz ielas un mājās.
Konkursu organizē Iekšlietu ministrija sadarbībā ar A/S „Gaso”, Līvu Akvaparku, A/S „Sadales tīkls”, VAS “Latvijas dzelzceļš”, Valsts policiju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.
Konkursa mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas un veicināt viņu izpratni par drošību ikdienā un rīcību ārkārtas situācijās.
Konkursa pirmajā kārtā piedalījās vairāk nekā 170 skolēni no visas Latvijas, kuri atbildēja uz dažādiem ar drošību un pareizu rīcību ārkārtas situācijās saistītiem jautājumiem, kā arī izstrādāja savus ideju projektus par tēmu – “Droša vieta, droša lieta”.
Konkursa finālā iekļuva 20 labākās komandas. Starp tām bija arī Rubeņu pamatskolas komanda „Zibsnis”. Komandā startēja Diāna Zālīte, Evelīna Pavloviča, Elīna Kriškāne, Armīns Arnts un Dāvids Baltmanis. Skolēnus konkursam sagatavoja skolotāja Elga Kukle.
Finālā bija jāiziet 7 kontrolpunkti, kur vajadzēja atbildēt uz glābšanas dienestu sagatavotajiem jautājumiem, kā arī praktiski demonstrēt savas zināšanas par dažādiem drošības jautājumiem.
Katras skolas komanda prezentēja savu ideju projektu „Droša vieta, droša lieta”.
Rubeņu pamatskolas komanda finālā izcīnīja 8. vietu, bet ideju projektā mēs ieguvām galveno balvu. Sadarbības partneris GASO no skolēnu iesūtītajiem projektiem savu atbalstu izvēlējās sniegt tieši mūsu skolas komandas “Zibsnis” projekta “Vides spēle “Droša vieta – droša lieta”” realizācijai. Par to mums bija ļoti liels prieks un gandarījums. Mūsu spēle tiks īstenota, un skolēni visā Latvijā savā brīvajā laikā varēs apgūt drošības noteikumus. Tas arī bija mūsu mērķis, gatavojoties šim konkursam. Komanda pārliecinoši prezentēja projektu. Paldies arī mūsu datordizainerei Solvitai, kura sniedza lielu atbalstu projekta tapšanā.
Konkursa laikā skolēni varēja iepazīt ugunsdzēsēja darba specifiku, pielaikot formu, kā arī izmēģināt savas prasmes šaušanā.
Šādi pasākumi ir ļoti nepieciešami, un skolēni piedalās ar lielu interesi. Uz katru konkursu tiek sagatavoti vismaz pieci jaunieši, kuri neapjuks bīstamās situācijās un spēs sniegt palīdzību.
JAUNIE CEĻU SATIKSMES DALĪBNIEKI
Lai uzlabotu skolēnu zināšanas un prasmes ceļu satiksmes drošībā, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) rīko konkursu jaunajiem un topošajiem velosipēdistiem „Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2019”.
Sacensību galvenais mērķis – paaugstināt bērnu zināšanu līmeni satiksmes drošības jautājumos un ceļu satiksmes noteikumos, pirmās palīdzības sniegšanā cietušajam, velosipēdu tehniskā stāvokļa pārbaudes jautājumos, kā arī pilnveidot velosipēdu vadīšanas meistarību sarežģītās situācijās uz ceļa, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu, kuros tiek ievainoti vai bojā iet bērni. Foruma sacensību uzdevums ir veidot skolēnos pareizas uzvedības iemaņas, taktisku un iejūtīgu attieksmi pret citiem satiksmes dalībniekiem.
25. aprīlī pirmās kārtas sacensības notika Jēkabpilī, kur piedalījās arī Rubeņu pamatskolas skolēni: Sandra Zvirgzdiņa, Kristiāna Čeirāne, Dinija Šķeltiņa, Toms Bērziņš, Ralfs Latvelis, Raivis Gagarins, Kristers Romanovskis un Mareks Bērziņš. Skolēniem sagatavoties palīdzēja skolotāja Benita Pavlovska. Sacensībās skolēniem bija jādemonstrē savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes drošību, jāprot sniegt pirmā medicīniskā palīdzība, jāpārzina velosipēda uzbūve, kā arī jāveic praktiskās braukšanas demonstrējums. Meitenes ieguva pirmo, otro un trešo vietu. Malači!
Rubeņu pamatskolā ceļu satiksmes noteikumi tiek mācīti no 1985. gada velosipēdistu pulciņā. Visus šos gadus to vada skolotāja Benita Pavlovska. Skolēni regulāri piedalās Jauno Satiksmes Dalībnieku Forumos, kā arī ir piedalījušies konkursos „Gribu būt mobils”.
Praktiski visiem Rubeņu pamatskolas skolēniem, skolu beidzot, ir velosipēda vadītāja apliecības.
Šajā mācību gadā velosipēda vadītāja apliecību varēja iegūt nokārtojot eksāmenu skolā. To izmantoja 17 mūsu skolas skolēni: septiņi no 4. klases, trīs no 8.klases, trīs no 3.klases, viens no 7.klases, viens no 5.klases un divi no 6.klases. Līdz ar to katrs, kurš ieguvis velosipēdista vadītāja apliecību, var justies daudz pārliecinošāk un drošāk mūsdienu aktīvajā satiksmes plūsmā.

MĀCĪBU EKSKURSIJA

30. maijā Rubeņu pamatskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz Lāču maizes ceptuvi, Tīreļpurvu, Salaspils botānisko dārzu.
Ekskursija sākās ar Tīreļpurva apskati – Ziemassvētku kauju muzejā apskatījām kauju objektus. Taka veda gan pa mežu, gan stigām un meža ceļiem. Lai cilvēki neapmaldītos, tā ir iezīmēta ar norādēm uz kokiem. Pie apskates objektiem novietotas informatīvas plāksnes.
Mūs sagaidīja strēlnieku formā tērpts vadītājs un izdalīja katrai komandai lapas ar uzdevumiem. Mēs varējām iejusties strēlnieku lomā, iziet viņu takas, protams, ne visas. Pildot uzdevumus, bija jābūt uzmanīgiem un vērīgiem, lai saskatītu unikālās liecības par Pirmo Pasaules karu.
Ložmetējkalnā, kas ir vienīgais kultūrvēsturiskais dabas liegums Latvijā, ir uzstādīts 27 m augsts skatu tornis, no kura paveras panorāmas skats uz Ziemassvētku kauju vietām.
Tālāk devāmies uz Lāču maizes ceptuvi. Ceptuvē “Lāči” viss notiek mazliet savādāk. Pamatīgāk. Te strādā ļaudis, kas prot darīt savu darbu no sirds un ar prieku, pa īstam un patiesi. Cep maizi tieši tāpat, kā to darīja mūsu senči pirms gadu simtiem un rada brīnumgardas kūkas, cepumus, kēksus un citus kārumus.
Arī mēs varējām iejusties čaklo cepēju lomā. Paši cepām svētku kliņģeri. Gida pavadībā izstaigājām maizes ceptuvi, redzējām kā cep maizi, kā tā rūgst abrās. Savās rokās turējām lielāko maizes klaipu, kurš nemaz nebija tik viegls. Ekskursijas laikā degustējām garšīgo maizi. Laiks aizritēja nemanot. Maizes cepšana nav viegls darbs, taču vajadzīgs gan. Latvija nav iedomājama bez īstas rudzu maizes. Tā dod spēku ikvienam. Paldies sakām šiem čaklajiem un darbīgajiem cepējiem, kas saglabā mūsu tautas tradīcijas!
Paēduši gardo maizi, varējām apskatīt Rīgas jūras līci. Laiks bija saulains un vējains, bet tas nebaidīja dažus doties peldēties. Jūrai vienmēr piemīt kāds maģisks spēks. Tās tuvumā jutāmies mierīgi un laimīgi.
Tālāk ceļs veda uz Salaspils botānisko dārzu – lielāko augu kolekciju Baltijā un vienu no lielākajiem dendrārijiem Ziemeļaustrumeiropā. Šeit varējām apskatīt krustābeļu, pīlādžu, spireju, zemo skujkoku formu, dekoratīvo ābeļu u.c. augu kolekcijas. Visvairāk priecēja košie rododendri.
Mājupceļā iegriezāmies Likteņdārzā. Tā ir vieta, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne. Gan cilvēka, gan valsts. ​ Satiekas, lai dotu mierinājumu pagātnei, spēku šodienai un iedvesmotu piepildīt savus sapņus nākotnē.
Diena bija gara, bet interesanta. Iepazītas un izstaigātas interesantas vietas Latvijā.
RADOŠO DARBNĪCU NEDĒĻA
Lai gan sācies ir skolēnu brīvlaiks, Rubeņu pamatskolas skolēniem no 3. – 7. jūnijam bija iespēja darboties radošo darbnīcu nedēļā.
Pirmdienas radošā darbnīca – „Plenērs dabā – vēro, veido, radi!” bija veltīta mākslai un radošumam. Skolēni kopā ar skolotājām Ilonu Kantāni un Sandu Kukli veidoja no siena putnus. Skolas pļaviņā tapa vasarīga instalācija ar putniem koku zaros. Skolēniem patika darboties, veidot savas skulptūras.
Otrās dienas darbnīca – „Baudi drošu vasaru!” Kā nekā ir vasara, bērniem ir daudz brīvā laika, tāpēc kopā ar skolotāju Elgu Kukli izspēlēja vides spēli par drošību, ko arī paši uzzīmēja uz asfalta. Tika atkārtoti daudzi noteikumi par drošību uz ūdens, batuta, šūpolēm, ceļu satiksmes noteikumi, elektrodrošība. Noslēgumā skolēni izveidoja bērnu draugu – ZIBO, kurš iemāca nebaidīties no elektrības, bet gan draudzēties. Jācer, ka pēc šīs nodarbības bērni pavadīs drošu vasaru.
Trešās dienas aktivitāte „Draugos ar dabu” notika parkā. Skolotājas Albīna Pavloviča un Dace Dadeika sagatavoja kartes ar desmit uzdevumiem. Skolēniem pēc dotās kartes bija jāatrod 10 punktus parkā un jāizpilda dotie uzdevumi, kuri bija integrēti gan dabaszinībās, gan latviešu valodā, gan matemātikā, kā arī veicināja un izkopa prasmes sadarbībā un prezentācijā. Diena bija aktīva, izzinoša un jautra.
Noslēguma diena tika veltīta kulinārijas prasmju padziļināšanai „Labu apetīti vasarā!” Šo aktivitāti vadīja skolotājas Līvija Zemlicka un Inguna Uzkure. Visi kopā gatavojām auksto zupu un rabarberu ķīseli ar putukrējumu. Skolēniem parādīja to, kā reāli izmantot produktus, kas ir atrodami mājās, dārzā šajā gadalaikā.
Paldies tiem skolēniem, kas ieradās uz nodarbībām un brīnišķīgi pavadīja vasaras pirmās dienas. Tās bija četras interesantas un radošas dienas. Lai šī vasara ir droša, radoša, garšīga, izzinoša un jauka!
E.Kukle
Skolas arhīva foto
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv