“Pepijas Garzeķes” komanda no Zasas dodas ceļojumā pa Vidzemi

Download PDF

25. maijā visi Zasas vidusskolas žetonu lugas “Pepija Garzeķe” dalībnieki devās ceļojumā pa Vidzemi, kas reizē bija pēdējais kopīgais brauciens 12. klases skolēniem.

No rīta izbraucām jau plkst. 6.00 un ceļā pavadījām apmēram 3 stundas. Pirmais apskates objekts bija Līgatnes bunkurs, kurš atrodas deviņus metrus zem zemes. Bunkurs nebija izmantots, tas tika celts valsts vajadzībām, ja nu gadījumā sākas atomkarš. Bunkurā apskatījām visas telpas, kur daudzas ierīces vēl joprojām bija darba kārtībā. Bunkurā bija ļoti interesanti un aizraujoši.
Kā nākamās pieturas mums bija dažādas alas, kuras mēs redzējām pa ceļam un nolēmām piestāt un tās apskatīt. Tālāk iepazinām Līgatnes dabas taku, kur staigājām pa Līgatnes dabas parku un bija iespēja redzēt vāveres, lāčus, lūšus, lapsas, briežus, mežacūkas un varēja uzkāpt 22 metrus augstā tornī un aplūkot ainavu no augšas. Baudījām svaigu gaisu un putniņu čivināšanu staigājot. Jauki bija tas, ka varēja pastaigāt, paskatīties zvērus, uzkāpt skatu tornī un pavadīt laiku kopā ar draugiem!
Turpinājumā devāmies uz Vējiņu pazemes alām. Bija jākāpj lejā. Tur apskatījām gan krasta kritenes, gan pazemes ezerus alās. Vienā no alām apakšā bija ūdens 2-3 metru dziļumā, tur bija nepieciešami gumijas zābaki! Alā bija zilais māls, bet tālāk bija 3-4 metrus dziļš ūdens. Gājām uz otru alu, kurai varēja iziet līdz galam pa ūdeni. Otrās alas beigās bija divi avotiņi, kur varēja pagaršot ūdeni. Vienā pusē bija salds ūdens, otrā – rūgts. Ūdens staigāšanai bija ļoti auksts, bet tas bija tāds neliels pārbaudījums, un drosmīgākie gāja basām kājām.
Bijām Vidzemes jūrmalā, kur no sākuma bija auksts ūdens, bet vēlāk tas kļuva siltāks. Tad braucām uz otru objektu Vidzemes jūrmalā – uz Ķurmragu un Veczemju klintīm. Pie pašas jūras bija ļoti daudz akmeņu. Pa kreisi skatoties, varēja redzēt bāku, bet pa labi – varēja redzēt jūras izskalojumus. Uz klinšu sienām varēja rakstīt. Ārā laiks bija vēss, bet tas netraucēja visiem iebrist jūrā un saslapināt drēbes!
Noguruši un aizraujošu iespaidu pārpildīti, devāmies mājup. Manuprāt, ekskursija bija tiešām izdevusies, un es domāju, ka visiem patika un visi guvām pozitīvas emocijas un jaunas zināšanas. Paldies skolotājai Sarmītei par jauki izplānoto ekskursiju un atmosfēru!
12. klases skolēnu viedokļi par pēdējo kopīgo ekskursiju:
  • Man ekskursija patika, bet būtu bijis labāk, ja tā būtu bijusi divu dienu. Šajā ekskursijā man ļoti patika Līgatnes dabas parks un bunkurs. Citās ekskursijās varētu būt vairāk aktivitāšu.
  • Ekskursija bija laba, tikai laika apstākļi bija ne pārāk labi, kas arī neatļāva īsti līdz galam atpūsties, jo nebija saules un silta laika, bet kopumā ekskursija ļoti patika, redzējām ļoti daudz iepriekš neredzēta.
  • Slikti, ka nebija 2 dienu ekskursija, bet bija labi. Laika apstākļi nebija tie labākie, bet kopumā diena tika pavadīta labi. Turpmāk vidusskolēniem vajadzētu vairāk braukt ekskursijās.
  • Ekskursijā patika Līgatnes dabas parks, jo varēja mierīgi pastaigāties un vērot dabu. Interesanti bija arī Vējiņu alās. Gide izstāstīja daudz jauna.
  • Ekskursija bija ļoti interesanta. Vislabāk man patika Vējiņu alas, jo vienā no alām bija jāiet pa ļoti aukstu ūdeni.
  • Šī ekskursija bija interesanta, ļoti patika Vējiņu alas. Lai gan domāju, ka pazemes ezers būs daudz lielāks, bet skats bija ļoti skaists. Vēl man patika Līgatnes dabas parks. Patika staigāt un svaigais gaiss. Redzēju pirmo reizi lāci, – bija ļoti interesanti. Patika kāpt tornī, jo pavērās skaists skats. Bunkurs gan man neizraisīja nekādas īpašas sajūtas. Likās ka būs kā bunkurs, būs daudz citādāk, bet nē. Karstā vasaras dienā tur ir ļoti labi, jo iekšā ļoti auksts. Kopumā ekskursija bija izdevusies, klausījos ar interesi.
  • Ļoti patīkama ekskursija. Patīkami pavadīta pēdējā ekskursija ar skolotāju un klasesbiedriem. Ļoti patika Līgatnes dabas takas un, protams, jūra. Viss bija labi. Paldies “Skolas somas” projektam par iespēju un to, ka nevajadzēja maksāt pašiem!
  • Šī mūsu pēdējā ekskursija bija ļoti jauka, bija forši pastaigāties un redzēt skaistus skatus. Interesanti bija Līgatnes bunkurā, bet biju gaidījusi, ka tas izskatīsies mazliet citādāks. Šo ekskursiju atcerēšos kā ļoti jauku, dziedošu braucienu. Paldies “Skolas somas” projektam par šādu iespēju, ir tiešām labi, ka tāds projekts pastāv. Un vēl liels, liels paldies mūsu skolotājai un šoferītei, jo bez viņām šīs ekskursijas nebūtu! Iesaku pārējiem skolēniem novērtēt šos braucienus!
Inese Korņejeva, Mārcis Gabranovs, skolas arhīva foto
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv