Zasas vidusskolas skolēni apciemo izklaides parku „Avārijas Brigāde”

Download PDF
Zasas vidusskolas 4. un 5. klases skolēni 24. maijā Iniciatīvas „Skolas soma” ietvaros devās uz izklaides parku „Avārijas Brigāde”, Lēdmanes pagastā, Lielvārdes novadā, kur notika nodarbība „Ieskaties, iejūties, līdzdarbojies kopā ar animācijas filmu un pasaku varoņiem” ar mērķi: iepazīt režisora Jāņa Cimermaņa slaveno multfilmu Avārijas Brigāde varoņus, atkārtot un nostiprināt zināšanas literatūrā par mācību gada laikā apgūtajām literārajām un tautas pasakām, kā arī sporta stundās gūtās prasmes un iemaņas pārbaudīt nestandarta situācijās. Skolēni gatavojās nodarbībai, noskatoties animācijas filmas „Avārijas Brigāde”- Rekets, Šampinjoni, Banka, Piemineklis, Mazulis, Bārda un pārrunājot, kāpēc šīs filmiņas patīk, ko tās māca, kā tās veido, kādas profesijas cilvēki darbojas, lai rastos filma. Literatūras stundā 5. klase atkārtoja A. Brigaderes darbu „Sprīdītis”, R.Blaumaņa darbu „Velniņi”, pārrunāja redzēto multfilmās „Zelta Zirgs”, „Zaķīšu pirtiņa” un „Ness un Nesija”, bet 4. klase atkārtoja pasaku par “Eža kažociņu”, noskaidroja vai latviešu pasakās ir stāstīts arī par pūķiem.
24. maijā skolēni devās uz Avārijas Brigādes pilsētiņu. Apskatīja to un atcerējās varoņu vārdus, filmu notikumus, atpazina ēkas, pastāstīja, kas tajās noticis. Tad devās meklēt pasaku tēlus. Pēc dotā plāna atrada un izbaudīja virvju trasi Dinozauru takā, lāzertaga cīņas, velokartus, kameršļūkšanu, lielo lecamspilvenu. Dinozauru takā aplūkoja aizvēsturiskos dzīvniekus. Īpaši izpētīja brontozauru.Velokartu trasi gan meitenes, gan zēni atzina par fiziski visgrūtāko, taču tas nebaidīja trasē doties vairākas reizes. Lielais lecamspilvens ļāva uzstādīt rekordus augstlēkšanā. Lāzertagā iesildīšanās pirms cīņas un rūpīga instruktāža – kā armijā. Visi piekusuši, bet gandarīti, jo darbojās komandās, uzvarēja spēcīgākie un veiklākie.
Pēc ekskursijas skolotājas iepazīstināja ar tālākajiem uzdevumiem: Literatūras stundā jāuzraksta sacerējums „Ja brontozaurs būtu pūķis, kurš dzīvo mūsdienās…” Klases audzināšanas stundā komandās būs jāizdomā un jāprezentē ideja, ko Avārijas brigāde varētu uzlabot vai mainīt Zasas vidusskolā.
5. klases audzinātāja L.Šnikere
Skolas arhīva foto

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv