Sapņu zemē viss iespējams

Ar bērnu un jauniešu koncertu 26. maijā noslēdzās ikgadējais pasākums ģimenēm “Ģimeņu festivāls 2019” Rubeņos.

Rīta cēlienā bija iespēja aktīvi un radoši darboties, kā arī zaļajā parka pļavā ģimenes tikās ar rakstnieci Māru Jakubovsku un viņas grāmatu varoni, uzticamo draugu sunīti Rufi. Rakstniece iepazīstināja ar bērnu grāmatām, kuras viņa sarakstījusi par dzīvniekiem, arī par to, kā sunītis no patversmes nonāca viņas mājās (grāmatas “Rufis meklē mājas” un “Rufis atrod mājas”). Notika diskusija par tēmu, cik nopietni ir pieņemt mājās dzīvnieku un rūpēties par viņu visu dzīvi.
Svētku koncertā piedalījās kolektīvi no Jēkabpils bērnu un jauniešu centra, Aknīstes bērnu un jauniešu centra, Dignājas pamatskolas, Zasas vidusskolas, Zasas kultūras nama, Rites pamatskolas, Rites tautas nama un Rubeņu kultūras nama. Koncerts izvērtās emocionāls un sirsnīgs. Sirdī iekrita priekšnesumi par māmiņu, laimi, Latviju, tīņiem, vasaru, mazo mārīti, piedzīvojumu naktī, laiku un citām nozīmīgām lietām. Koncerta vadītājas – košās Māsiņas Krāsiņas (Santa Sāre un Zane Tetere) aicināja visus uz kopā būšanu, kaut neilgu laika sprīdi, bet kopā, roku rokā mēs varam būt laimīgi. Un no šādiem maziem mirklīšiem veidojas mūsu laime, laime kopā ar māsām, brāļiem, mammām, tētiem, vecmammām, vectēviem, krustvecākiem, draugiem –  ar savu ģimeni un kopā pavadīto laiku.
Paldies skolotājām – Intai Mežaraupei, Sandrai Radiņai, Andai Jurgevičai,Dagnijai Vībānei, Ievai Ģeidānei, Ivetai Januševskai, Madarai Ozoliņai, Ilonai Kantānei, Anitai Ķikutei, Lilitai Bārdulei, Ivetai Ratniecei.
Paldies skolotājām Inārai Rudevičai un Sandai Kuklei par bērnu zīmējumiem izstādei “Zīmējam Rufi”, Ilzei Spēkai par radošo “Putnu darbnīcu” un Rubeņu bibliotēkas vadītajai Līgai Zālītei.
Mūsu sirdīs un galvās jau vasaras tuvums. Baudīsim vasaru, uzkrāsim spēkus jaunam mācību gadam, pavadīsim laiku kopā ar ģimeni, jo tā ir mūsu lielākā vērtība.
Inta Tomāne,
kultūras pasākumu organizatore,
Jēkabpils novada kultūras pārvaldes vadītāja metodiskajā darbā
Pasākumu finansiāli atbalstīja Jēkabpils novada pašvaldība