Zasas vidusskolas sākumskolēni inkubē pīles

Download PDF
Zasas vidusskola jau ceturto reizi piedalās projektā “Inkubēsim”. Šajā pavasarī 2. klases skolēni inkubēja pīles. Skolēni bija nobrieduši gaidīt 28 dienas, līdz brīnumi notiks. Pētīja, vēroja, pierakstīja novēroto. 28 dienas nebija jāgaida, jo 24. dienā tika ievērots, ka vienai olai ir robiņš. Vēl pēc vienas dienas, 14. maijā, izšķīlās 2 pīlēni. Īsti brīnumi!
Dabā valda savi likumi. No rīta tika pamanīts, ka viens pīlēns nav ņiprs un veselīgs. Skumji. Bet par skumjo ne. Iemācījāmies, ka dzīvība ir trausla.
Par priecīgo. Otrs pīlēns izdevies veselīgs, zinātkārs un aktīvs. Lai gan bija plānots vārdu domāt kopā, skolēni vērojot pīlēnu nosauca to par Pingvīnu. Visi nolēmām, ka dēvēsim savu jauno draugu par Pingvīnu. Kad nebijām klasē, pēkšķēšana skanēja pa visu skolu. Vislabāk pīlēns jutās, kad skolēni bija klasē un mācījās. Tad pīlēns visus vēroja, kamēr aizmiga.
Vakaros, lai nav vientuļi, pīlēnu skolēni veda uz mājām. Vecāki brīnījās, ka pīlēns aug pa stundām. 24.maijā pīlēns tika nogādāts uz jaunām mājām skolēna saimniecībā. Tur viņš tiek mīlēts, lolots un iepazīstināts ar citiem zvēriem.
Paldies INKUBATORI.LV no visas sirds par piedzīvoto – par skarbām dzīves mācībām, par dāvāto prieku, par iemācītajām rūpēm, par draudzības veicināšanu skolēnu starpā, par sajūsmas radīšanu bērnos. Projekts tik daudz devis, ka ne visu uzskaitīt! Neizsakāmi mīļš paldies, ka ļāvāt brīnumiem notikt!
Zasas vidusskolas skolotāja Anda Jurgeviča
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv