Neatkarības atjaunošanas svētki sagaidīti ar dziesmām

Kopš 2015. gada 4. maiju Latvijā dēvē ne tikai par Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, bet arī par Baltā galdauta svētkiem. Taču ne jau šim galdautam vai tā krāsai ir kāda būtiska jēga vai nozīme – tas ir kā simbols mūsu vienotībai un kopā būšanai. Tāpēc, svinot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 29. gadadienu, arī Jēkabpils novadā visi tika aicināti sanākt kopā, klāt baltus galdautus un sēsties pie kopīga mielasta galda.

1. maijā pie Leimaņu Tautas nama ar defilē programmu parādi uzstājās E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, bet 6. maijā caur visu Jēkabpils novada teritoriju ceļoja divi “Dziedošie autobusiņi”, kurā bija paslēpušies mūsu novada vokālie ansambļi. Novada iedzīvotāji vokālo ansambļu priekšnesumus varēja baudīt pie Rubenes kultūras nama, Jāņa Akuratera daiļrades takā Brodos, Červonkas baznīcā, Vidsalā pie pagasta pārvaldes ēkas, pie Raiņa muzeja “Tadenava”, pie sociālās aprūpes nama “Mežvijas” Mežgalē, pie Zasas kultūras nama, pie pagasta pārvaldes ēkas Vandānos un Slates sabiedriskajā centrā.

Paldies ikvienam, kas atnāca un svinēja šos svētkus kopā ar mums!

Jēkabpils novada Kultūras pārvalde