Nosvinēti Daugavas svētki

Download PDF

Ik gadu, kad pavasara reibinošā elpa dveš ievziedu un ābeļu burvīgo pieskārienu, Daugava svin savus svētkus, uz kuriem aicina tuvus un tālus ciemiņus – dziedātājus, dejotājus, mūziķus un vienkārši sirsnīgus cilvēkus, lai vienotos kopīgā dvēseliski emocionālā mirklī.

17. maijā Jēkabpils novada Dignājas brīvdabas estrādē norisinājās tradicionālie Daugavas svētki, kas šogad tika svinēti, rīkojot koncertu “Daugava vieno”, kurā vienojās ne tikai Jēkabpils novada amatiermākslas kolektīvi, bet arī viesi no kaimiņu novadiem.

Svētki, kā ierasts, tika atklāti ar koncerta dalībnieku gājienu no Dignājas skolas līdz svētku estrādei. Svētkos šogad piedalījās: folkloras kopas “Dignōjīši” (Dignāja) un “Vecvārkava” (Vārkavas novads), vokālais ansamblis “Tomēr” (Ābeļi), JDK “Landi” (Zasa), VPDK “Kaupre” (Ābeļi), VPDK “Deldze” (Leimaņi), VPDK “Rasa” (Rubeņi), “Solis” (Zasa), Jēkabpils novada jauktais koris “Putni”, Viesītes novada pūtēju orķestris un kapela „Līvenhofas muzikanti” (Līvānu novads). Koncertu vadīja jaunieši – Endija Urbāne un Jānis Ozols, daloties ar dažādiem faktiem par Daugavas svētku un pašas likteņupes vēsturi, piemēram, pirmo reizi šie svētki Dignājā tika rīkoti 1995. gada pavasarī. Rīkojot šādus svētkus, mēs pateicamies varenajai upei par tās sniegtajiem resursiem un skaistajām ainavām.

Pēc koncerta ikvienam bija iespēja baudīt Daugavas plostnieku zupu un ļauties zaļumballes priekiem kopā ar Ainaru Bumbieri un DJ Rolandu.

Paldies visiem apmeklētājiem un dalībniekiem, gan tuvākiem, gan tālākiem! Paldies par Jūsu dāvāto pozitīvo emociju lādiņu! Paldies saimniecēm Rudītei, Gitai un Ivetai par gardo zupu!

Jēkabpils novada Kultūras pārvalde
K.Sēļa foto

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv