29. jūnijā VII Sēlijas Tautas mākslas svētkus “Sēlija rotā” svinēsim Jēkabpils novadā

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

29. jūnijā Jēkabpils novada Ābeļos, gleznainā vietā pie Daugavas krasta, svinēsim nu jau 7. Sēlijas novadu apvienības Tautas mākslas svētkus “Sēlija rotā”.

Svinības sāksies jau plkst. 14.00 pie Ābeļu pamatskolas, kur norisināsies Sēlijas novadu apvienības Mākslinieku plenērs un Sēlijas mākslinieku gleznu izstāde. Vienlaicīgi plkst. 14.00 Ābeļu pagasta “Jaunzemju” mājās tiks godināts novadnieks – rakstnieks Jānis Akuraters ar piemiņas mirkli “Tur zinu tevi, zeme senā”.
Plkst. 15.00 pie Ābeļu skolas – amatnieku un mājražotāju tirgus atklāšana.
No plkst. 15.00 stadionā pie Ābeļu skolas Sēlijas novadu apvienības amatierkolektīvi un viesi no Lietuvas uzstāsies ar dažādām radošajām programmām.
Plkst. 19.15 pūtēju orķestri aicinās uz Dižkoncertu Ābeļu pagasta brīvdabas estrādē pie Daugavas.
Plkst. 20.00 svētku gājiens un Dižkoncerts “Sēlija rotā Daugavas krastus”. Piedalās mākslinieki un amatierkolektīvi no visiem Sēlijas novadiem.
Plkst. 23.00 dāvana svētku apmeklētājiem un dalībniekiem – “Daugavas ūdeņos rotājos”.
No plkst. 23.30 svētku zaļumballe. Spēlēs kapela “Kreicburgas ziķeri”.
Ieeja svētku pasākumos – bez maksas. Uz tikšanos!
Svētkus organizē Jēkabpils novada Kultūras pārvalde, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales Plānošanas reģions un AS “Latvijas Valsts meži”, atbalsta un piedalās Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Krustpils, Neretas, Salas, Viesītes novadu pašvaldības.
Pasākuma laikā var tikt veikta fotografēšana un filmēšana. Materiāli informatīvos nolūkos var tikt publicēti svētku dalībnieku pašvaldību mājaslapās, informatīvajos izdevumos vai sociālajos tīklos.
Jēkabpils novada pašvaldība