Izstādes Kalna bibliotēkā

Download PDF
Maijā Kalna bibliotēka apmeklētājiem piedāvā divas izstādes.

No 7. līdz 31. maijam bibliotēkā skatāma Jēkabpils Galvenās bibliotēkas sagatavotā izstāde „Melodiju burvis no Saukas „Lejas Arendzāniem”.

Ja Latvijas mūzikas kultūras kanonā Jēkabpils pusi pārstāv Jāzeps Vītols, tad Saukas pagastā viena no kultūras mantojuma personībām nenoliedzami ir Jāzepa Vītola audzēknis Latvijas Valsts konservatorijā Arvīds Žilinskis (1905 – 1993). Nākamā gada 31. martā komponistam atzīmēsim 115. dzimšanas dienu.
Sagaidot komponista jubileju, ir izveidota foto izstāde no 23 fotogrāfijām, kuras publicēšanai laipni piedāvājis komponista dēls Valts Žilinskis.
Izstādē aplūkojamas arī grāmatas, kas stāsta par izcilā komponista Arvīda Žilinska dzīvi un daiļradi.
Jāatzīmē, ka Arvīdam Žilinskim ir cieša saistība arī ar mūsu pagastu, jo viņa māte Ieva Žilinska (dzim. Grieķere) nāk no tagadējā Kalna pagasta Vagulānu Grieķeru dzimtas.
No 2. līdz 17. maijam Kalna bibliotēkā (pagasta pārvaldes zālē) skatāma Rokdarbu izstāde, kurā izvietoti bibliotēkas un biedrības „Cerību logi” rokdarbu pulciņa dalībnieču darbi. Ekspozīciju veido darbi, kas radīti dažādas rokdarbu tehnikās – adījumi, tamborējumi, izšuvumi. Acis priecē arī krāšņas rotaslietas, suvenīri un gleznas. Paldies rokdarbu pulciņa dalībniecēm Jasminai Dmitrijevai, Rasmai Lācītei, Ilzei Gabrēnai, Ainai Pabērzai, Anitai Bazajevai, Ņinai Caunei, Mārītei Cankalei, Leontīnei Kalnbērziņai, kā arī rokdarbniecēm Līvijai Bačkovai, Ritai Lazdiņai un Ivetai Gasiņai par skaistajiem darbiem un radīto krāsu prieku!
Laipni gaidīti bibliotēkā!
Maruta Orbidāne,
Jēkabpils novada Kalna bibliotēkas vadītāja
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv