Privātmājām un viensētām iespēja atbrīvoties no vecām burkām un pudelēm, piedaloties “Stikla šķiratlonā”

Spied uz attēla, lai to skatītu lielāku!

Stikls ir viens no dabiskākajiem iepakojumiem, ko var veiksmīgi pārstrādāt, taču kopējā sadzīves atkritumu plūsmā tas ir salīdzinoši smags materiāls, un, nonākot atkritumu poligonā, tas nesadalās. Nokļūstot apkārtējā vidē, tas ir bīstams aso šķembu dēļ. Tāpēc, lai reģionu iedzīvotājiem, īpaši vientuļiem vai veciem cilvēkiem, radītu iespēju ilgtspējīgā veidā atbrīvoties no stikla taras uzkrājuma, SIA “Eco Baltia vide” sadarbībā ar AS “Latvijas Zaļais punkts” sāk īpašu iniciatīvu “Stikla šķiratlons”. Tās ietvaros līdz gada beigām speciāls transports visā Latvijā no privātmājām savāks liekās burkas un pudeles.

Arī Jēkabpils novada pašvaldība plāno pieteikties “Stikla šķiratlonam”. Tādēļ, lai tiktu nodrošināts pietiekams savācamās stikla taras daudzums un mašīnas pēc šīs taras mūsu novadā tiešām iegrieztos, aicinām ikvienu interesentu pieteikties sava pagasta pārvaldē līdz 7. maijam, norādot adresi, kur tara savācama, un kontakttālruni. Vēlams, ka uzkrājies ir vismaz maiss ar tukšām burkām un pudelēm.

Pagājušā gada nogalē veicām pilotprojektu Pļaviņu novadā, kas apliecināja, ka  viensētu iedzīvotāju nevajadzīgā stikla iepakojuma “uzkrājums” ir ievērojams. Pļaviņās kopā pārstrādei iedzīvotāji nodeva 6,66 tonnas pudeļu un burku. Vidēji viena mājsaimniecība projekta laikā nodeva 148 kilogramus stikla. Tas ir ievērojams apjoms, no kura daudziem nav nemaz tik vienkārši atbrīvoties atkritumu šķirošanas infrastruktūras pieejamības un transporta trūkuma dēļ. Cilvēki bija priecīgi par iespēju ērti un dabai draudzīgā veidā atbrīvoties no liekās taras. Tāpēc SIA “Eco Baltia vide” šādu iespēju šogad piedāvās arī citām pašvaldībām, lai reģionu viensētu iedzīvotāji varētu ērti atbrīvoties no uzkrātajām burkām un pudelēm,” norāda SIA “Eco Baltia vide” direktors Jānis Aizbalts.

Jēkabpils novada pašvaldība