Tradicionālā Bērnu žūrija Ābeļu pagastā

Sadarbojoties ar Ābeļu pagasta bibliotēku, Ābeļu pamatskolas bibliotēka grāmatu lasīšanas un vērtēšanas programmā Bērnu žūrija ir kopš tās darbības pirmā gada. Ābeļu pagasta bibliotekāre Ineta Survillo kārto visas formalitātes, lai Bērnu žūrijas jaunākās grāmatas nonāktu bibliotēkā. Katru vasaru kārtējā grāmatu izlase nonāk pagasta bibliotēkas plauktos, grāmatu draugi sāk lasīt jau vasarā, arī vecākiem jau vairākus gadus ir iespēja piedalīties Vecāku žūrijā.

Sākoties jaunam mācību gadam, lasāmās – vērtējamās grāmatas ceļo uz skolas bibliotēku. Visas grāmatas tiek izkārtotas Pirmās dienas izstādē, bibliotēkas apmeklētāji šķirsta, pēta, palasa, noskata, kuru grāmatu gribēs lasīt. Tālāk katrs izvēlas vecuma posmam atbilstošu grāmatu, lasa, vērtē. Katrā vecumposmā ir jāizlasa 6 grāmatas, tad tikai var kļūt par pilntiesīgu ekspertu un aizpildīt elektronisko anketu. Lasītāji ir dažādi- pacietīgie, kas izlasa visas grāmatas, un tādi, kas izlasa vienu vai divas, varbūt tikai daļu no grāmatas. Bērnu žūrijas grāmatas var lasīt vairākus mēnešus, bet februārī šis darbs beidzas, tiek aizpildītas anketas, kuras apkopo Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB).

Skolas un pagasta bibliotēku Bērnu žūrijas dalībnieki 20. martā pulcējās uz tradicionālo noslēguma pasākumu. Skolotāja Valda Bērziņa aicināja vēlreiz pārlasīt jaunākajā vecuma grupā populāro Mariannas Dibikas grāmatu “Pastnieks Pele”. Pēc tam sekoja nenopietni jautājumi par grāmatu. Šogad čakli Bērnu žūrijas grāmatu eksperti bija pirmsskolas un jaunāko klašu skolēni, kuri trešdienās pulcējās bibliotēkā, lai piedalītos grāmatu lasījumos. Aktīvi grāmatu draugi bija Elīna, Viktorija, Dārta, Marta. Vecāko klašu grupā jau astoto gadu piedalās 8.klases skolniece Milāna K.

Pasākuma izskaņā visi saņēma dāvanas, kuras tradicionāli sarūpēja Ineta Survillo un pagasta pārvalde, kā arī LNB.

Gaidīsim 2019. gada Bērnu, jauniešu, vecāku žūrijas grāmatas!

Valda Bērziņa, Ineta Survillo