Biedrībai “Cirkuži” – viens no labākajiem projektiem Zemgales reģionā 2018. gadā

2019. gada 16. martā Ogres novada Madlienas kultūras centrā notika pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” (SDL) 2018. gada labāko projektu īstenotāju – iedzīvotāju un sabiedrisko organizāciju – sveikšana no visas Latvijas. Tajā tika sveikti 3 labāko projektu īstenotāji arī no Zemgales reģiona, to vidū – Jēkabpils novada Dignājas pagasta biedrība “Cirkuži” ar 2018. gadā īstenoto projektu “Iezīmēsim košus vaibstus Dignājas sejā!”.

Projekta ietvaros radoši tika “atdzīvinātas” noplukušās pagasta pieturas. Kā uzsver pati biedrība, sabiedriskā transporta pieturvieta ikvienā pagasta centrā, arī Vandānos, ir viens no būtiskākajiem objektiem, kas gluži kā vizītkarte, rada pirmo iespaidu par attiecīgo ciematu un pagastu. Biedrība vēlējās atstāt patīkamu iespaidu ne tikai pagasta viesiem, bet arī izglītot skolas bērnus, kas šīs pieturas aktīvi izmanto. No Jēkabpils novada pašvaldības tika saņemts finansējums 565 eiro apmērā, biedrības līdzfinansējums bija 245 eiro. Tika veikta saskaņošana ar VAS “Latvijas valsts ceļi”. Projekta rezultātā tika atjaunots pieturas “Dignājas skola” jumta segums un soliņa krāsojums, izveidots dekoratīvais gleznojums uz pieturas sienas, kas māca bērniem latviešu alfabētu. Krāsainas pārmaiņas piedzīvoja arī pieturvieta “Vandāni”, kas izdekorēta ar Dignājas tautas tērpa gleznojumiem, to autores – vietējās mākslinieces Baiba Daģe un Madara Vilcāne. Īpašu atzinību pieturvietas izpelnījās jau 1. septembrī, kad tās apmeklēja pasākuma “Ekspedīcija pa Jēkabpils novadu” dalībnieki.

Projektus vērtēja vērtēšanas komisija: SDL valdes loceklis Niko Opdams, 2015. gada labākā projekta īstenotājs Jānis Kovals, Zemgales reģionālā koordinatore Alīna Žukauska. Projekti tika vērtēti pēc tādiem kritērijiem kā oriģinalitāte, ieguldījums vietējās sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā, pieejamība plašākai sabiedrības daļai, spēja popularizēt novadu un projekta ilgtspēja.

Latvijas pašvaldību savienības izveidotā apvienība “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” katru gadu apzina pašvaldības, kurās tiek atbalstīti “mazie projekti”, kurus īsteno iedzīvotāji vai sabiedriskās organizācijas, labiekārtojot apkārtni, daudzdzīvokļu mājokļus, organizējot sabiedriskus pasākumus un īstenojot citas idejas. Par īstenotajiem pašvaldības līdzfinansētajiem iedzīvotāju iniciatīvas projektiem informēt tiek aicinātas visas pašvaldības, dodot iespēju labākajiem projektiem piedalīties reģionālajā vērtēšanā, saņemt apbalvojumus un palepoties par paveikto tālāk aiz novada robežām.

Noslēguma pasākumā Madlienā biedrības īstenoto projektu prezentēja tā īstenotājas, biedrības “Cirkuži” pārstāves – Inga Stūrmane un Gita Namiņa.

Lepojamies ar biedrības radošajām idejām vietējās vides uzlabošanā un sasniegumiem, īstenojot projektu! Uz pasākumu Madlienā biedrību sveikt bija devies arī Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Aivars Vanags.

Jēkabpils novada pašvaldība
Foto: A.Indriksons

Plašāk par biedrības projektu vari uzzināt šeit:

Mums nav vienalga, kādā vidē mēs dzīvojam!