Ēnu dienas Rubeņu pamatskolā

Download PDF
13. februārī, visā Latvijā norisinājās lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem ĒNU DIENA.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Darba devējiem savukārt tā ir laba iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību un piesaistīt nākamos kolēģus.
Arī Rubeņu pamatskolas skolēni piedalījās Ēnu dienās.
6. klases skolniece Elīna K. ēnoja veterinārārstu. Viņa iepazinās ar galvenajiem uzdevumiem, pienākumiem, uzzināja darba grafiku, kā arī to, ka darba dienas ilgums var būt pat 8 – 12 stundas. Elīna joprojām pieļauj iespēju kļūt par veterinārārsti, jo šī diena bija interesanta, neviens pienākums nebija garlaicīgs.
7. klases skolniece Evelīna P. un 8. klases skolnieces Diāna Z., Laura M. un Ieva K. ēnot devās pirmsskolas skolotāju. Meitenēm šī diena bija interesanta, jo patika darboties kopā ar bērniem. Lai strādātu šajā profesijā ir vajadzīga augstākā pedagoģiskā izglītība, bet meitenes tas nebaida. Viņas apsver iespēju mācīties par pirmsskolas skolotāju.
7. klases skolnieki Armīns A. un Edijs Č. ēnoja automehāniķi, jo viņiem patīk mašīnas, braukt ar tām un remontēt. Zēni varēja vērot, kā mašīnai maina vējstiklu un daudz ko citu. Armīns savu nākotni noteikti saista ar automehāniķa profesiju.
5. klases skolnieces Kristiāna Č. un Signe Ā. ēnoja grāmatvedi. Dienas galvenie uzdevumi bija pārbaudīt vai pareizi ir savadīti dokumenti. Mazliet garlaicīgi šķita rīkojumu rakstīšana. Meitenēm patīk šī profesija, un viņas nākotni vēlas saistīt ar to.
9. klases skolnieces Līga B. un Rēzija Ē. ēnoja jaunatnes lietu speciālisti. Vispirms viņas iepazinās ar šī darba specifiku, projektiem, kā arī pašas mēģināja izdomāt pasākumu jauniešiem.
7. klases skolnieki Dāvids B. un Ralfs K. ēnoja galdnieku. Arī viņiem diena pagāja interesanti un darbīgi. Paši gatavoja svečturus.
Pārējie skolēni neatrada sev interesējošu profesiju, ko ēnot. Kaut gan Ēnu dienas notiek, lai skolēni varētu izzināt izvēlētās profesijas ikdienu un skaidrāk saprast, kādām ir jābūt personīgajām kvalitātēm (zināšanām, prasmēm, personīgajām rakstura īpašībām, interesēm un karjeras mērķiem), lai nākotnē varētu veiksmīgi strādāt izvēlētajā jomā.
Tas nekas, jo ēnot varēs arī nākošgad!
Attēlā: skolnieces ēno jaunatnes lietu speciālisti.
Elga Kukle
K.Sēļa foto

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv