Meteņdienas svinības Leimaņos

Download PDF
Starp Ziemassvētkiem un Lieldienām latvieši svin Meteņus. Tajos valda jautrība, masku gājieni, dziesmu, deju un daždažādu sacensību un rotaļu prieks. Ar Meteņiem beidzas ķekatu, maskoto gājienu laiks.

16. februārī Leimaņu Tautas namā notika jautras Meteņdienas svinības. Uz pasākumu tika aicinātas ģimenes ar bērniem un interesenti. Leimaņu bibliotēka īpaši aicināja Bērnu žūrijas ekspertus, lai kopīgi nosvinētu 2018. gada lasīšanas maratonu. Katrs žūrijas dalībnieks saņēma nelielu balvu par aktīvu darbību Bērnu žūrijas grāmatu lasīšanā un vērtēšanā.
Pasākumu atklāja pie TN sniegavīriem ar Meteņu tautasdziesmām, dažādiem šīs dienas nosaukumiem, zvaniņu skaņām un cita veida trokšņiem, lai pavadītu ziemu. Dalībnieki bija ģērbušies dažādās maskās.
Tālāk pasākums noritēja Tautas nama iekštelpās. Zālē notika dažādas stafetes, rotaļas, kur katrs varēja ievingrināt kāju un roku veiklību, precizitāti un ātrumu. Sacensībās labprāt iesaistījās arī vecāki .
Noslēgumā tika apbalvoti visi dalībnieki, gan komandas, gan individuāli. Meteņos nedrīkst skopoties ar ēdienu, tad gads būs bagāts un nekā netrūks. Pasākums noslēdzās ar Meteņdienas tradicionālajiem ēdieniem: biezputru un pankūkām.
Manuprāt, šī diena bija izdevusies, jo to apmeklēja daudzas ģimenes ar bērniem, un par to liecināja jautrība un smiekli zālē. Pasākuma organizatori saka paldies, vecākiem un bērniem par kopīgu Meteņdienas svinēšanu.
Līga Lācīte,
Leimaņu bibliotēkas vadītāja
Autores arhīva foto

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv