“Ēnu diena 2019” Jēkabpils novada skolās

13. februārī visā Latvijā norisinājās praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena, kurā aktīvi piedalījās arī skolēni no Zasas vidusskolas 7., 10., 11. un 12. klases, Ābeļu pamatskolas 3. un 9.klases un Dignājas pamatskolas 8. un 9. klases. Ēnot profesiju – tā ir brīnišķīga iespēja skolēnam iejusties vienā vai otrā profesijā, sajust, vai tā varētu būt viņam piemērota.

Skolēni devās ēnot uz Jēkabpili un Rīgu. Populārākās profesijas šo jauniešu vidū bija florists, policists, žurnālists, fizioterapeits, sporta koordinators, lauksaimnieks, pārvaldes vadītājs, klientu apkalpošanas speciālists, galdnieks, uzņēmuma vadītājs, programmētājs, elektriķis, inženieris, skolotājs, ārsts traumatologs, advokāts, apģērba dizaineris, viesmīlis, logopēds, automehāniķis, celtnieks, skaistumkopšanas speciālists, dzīvnieku patversmes kopējs.
Zasas vidusskolas 7. klases meitenes, kuras ēnoja Zasas pārvaldes klientu apkalpošanas speciālistu, pēc Ēnu dienas stāsta: “Mums ļoti patika! Mēs vēl gribētu piedalīties Ēnu dienā. Ļoti daudz uzzinājām. Patika uzzināt, kāds ir klientu apkalpošanas speciālista darbs. Mēs kārtojām mapes, rakstījām vēstules, printējām, kopējām un dzērām tēju.”
Zasas vidusskolas 11. klases skolniece Iveta, kura ēnoja Radio 1 žurnālisti, saka: “Bija ļoti interesanti skatīties, kā strādā radio. Interesanti bija uzzināt, kādi ir viņu darba pienākumi. Bija ļoti jauks un pozitīvs ēnu devējs. Iespējams, ka es gribētu strādāt šajā profesijā, jo tā ir ļoti daudzveidīga un katra diena ir citādāka.”
Zasas vidusskolas 10. klases skolniece Dita, kura ēnoja laikrakstā “Brīvā Daugava”, atklāj: “Iespaidi bija pozitīvi, ēnoju atsaucīgus cilvēkus un vairāk iepazinu žurnālistu profesiju. Mans mērķis bija iepazīties, kā darboties ar reklāmām, bet ēnojot vairāk ieinteresēja korektora un korespondenta pienākumi. Iespējams, ka gribētu savu nākotni saistīt ar žurnālista profesiju, jo patīk darbs ar cilvēkiem”
Ne visi uzņēmumi un profesionāļi ir tik atsaucīgi un drosmīgi uzņemt ēnotājus, tāpēc jaunieši saka milzīgu paldies visiem, kuri uzņēma ēnas. SIA “Mimoza”, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde, laikraksts “Brīvā Daugava”, Jēkabpils novada sporta koordinatore Baiba Čākure, fizioterapeite Ilva Mazure, Radio 1 žurnāliste Lāsma Irša, SIA “Likra”, Jēkabpils namu pārvalde, Jēkabpils pamatskolas skolotāja Anita Ščegalkova, Jēkabpils reģionālās slimnīcas traumatologs- ortopēds Dr. Šperliņš, salons “Brimela”, Jēkabpils agrobiznesa koledža, VSAA Jēkabpils nodaļa, a/s “Sadales tīkls”, logopēde Agnese Rubene, SIA “Marteks”, Zasas pagasta pārvalde, z/s “Grāviņi”, SIA “Jēkabpils PMK”, skaistumkopšanas salons “Saule”, Jēkabpils dzīvnieku patversme, Latvijas dzelzceļš.
Anda Jurgeviča, Jēkabpils novada pedagogs karjeras konsultants
Skolas arhīva foto