Jēkabpils novads izstādē-gadatirgū “Balttour 2019”

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

No 1. līdz 3. februārim Rīgā, Ķīpsalā notika 26. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”, kurā apmeklētāji varēja iepazīt jaunus objektus,  maršrutus un iespējamos ceļojumu galamērķus.

Zemgales kopējā stenda Sēlijas “pudurī” arī šogad tika pārstāvēts Jēkabpils novads, kur par novada tūrisma objektiem ieskatu sniedza amatniecības centra “Rūme” koordinatore Daina Alužāne, Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzeja vadītāja Endija Urbāne un Raiņa muzeja “Tadenava” izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Agnese Timofejeva. Savukārt vietējie amatnieki un mājražotāji prezentēja savu produkciju: Daina Poriete – filca  čības, zābakus, cepures un cimdus, biedrības “Ūdenszīmes” pārstāvji: Ieva Jātniece, Aelita Bigača un Viesturs Bigačs – stikla rotas,  Melita Svilpe – herbālās ziedes.

Tāpat uz diviem skārienjutīgiem ekrāniem apmeklētājiem bija iespēja iepazīt Zemgalē esošos jaunākos tūrisma produktus, Jēkabpils novadā iezīmējot Raiņa muzeju “Tadenava” un atpūtas vietu “Pie Eglainītes”. Lai sniegtu aktuālāko informāciju potenciālajiem Jēkabpils novada apmeklētājiem, pašvaldība šogad izdeva jaunu tūrisma bukletu “Jēkabpils novads – Raiņa saules zeme. Tūrisma karte”, ietverot jaunizveidotos tūrisma objektus un pakalpojumus.

Kā jauninājums šogad stendā tika prezentēts Lauku partnerības “Sēlija”, Aizkraukles rajona partnerības un Daugavpils un Ilūkstes novadu lauku partnerības “Kaimiņi” starpteritoriālās sadarbības projekta „Sēlijas salas” izstrādātais buklets, kurā ietverts tūrisma produktu piedāvājums 17 Sēlijas salās.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad tūrisma izstādes otrajā dienā tika organizēta pašvaldību reprezentējošu talismanu teatralizēta parāde. Tās laikā apmeklētāji varēja sastapt arī vienu no Jēkabpils novada simboliem – Kaldabruņas Māras jostu, kuru nesa Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzeja vadītāja Endija Urbāne, tērpusies Slates tautas tērpā.

Izstādes apmeklētāji izteica interesi par tūrisma produktu piedāvājumu Jēkabpils novadā un Sēlijā kopumā, īpaši izmeklējot jaunus objektus, pakalpojumus un maršrutus, tai skaitā velo maršruta iespējas.

Projektu speciāliste Agnese Kalniņa

Izstādes dalībnieku un Zemgales plānošanas reģiona foto