Viesītē norisinājies deju sadancis “Klaberjakts”

Download PDF

26. janvāra vakarā Viesītes Kultūras pilī sākās starpnovadu tautu deju kolektīvu tradicionālais un nenopietnais tautas deju kolektīvu sadancis “Klaberjakts”. Tas ir pasākums, kas nu jau 20.gadu pēc kārtas pulcē Viesītes un apkārtējo novadu dejotājus.

Šogad sadancī tikās deviņi kolektīvi no Jēkabpils, Krustpils, Salas, Neretas, Lielvārdes un Viesītes novada. Šoreiz sarīkojuma tēma bija „Dzeltenās cūkas kalambūrs”, jo 2019. gads oficiāli ir dzeltenās cūkas gads. Pasākuma laikā tēmai veltītu uzvedumu izspēlēja Viesītes amatierteātra aktieri.

Kā apgalvo sadanča dalībnieki, “Klaberjakts ir pirmais atskaites punkts un nopietnais pasākums Jaunajā gadā!”. Sadancis dod iespēju dejotājiem mācīties no savām kļūdām, uzlabot sniegumu, kā arī labāk sagatavoties pavasarī gaidāmajai skatei. Dejotāji ik gadu ar lielu nepacietību gaida sadancošanos. Interese par „Klaberjakti” nav mazinājusies, lai gan pasākums notiek jau 20 gadus. Šogad pasākumā uzstājās: Viesītes VPDK “Augšzeme” , Neretas VPDK “Sēļi”, Krustpils KNSDK “Krustpilietis”, Ābeļu VPDK “Kaupre”, Sēlpils VPDK “Sēļu Zeme”, Jumpravas VPDK “Saime”, Salas VPDK “Letkiss”, Zasas VPDK “Solis”, Kūku VPDK “Zīlānietis” un Viesītes VPDK “Ideja”.

D.Sala,
Viesītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Autores foto

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv