Atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests

Zasā notiek Sēlijas prasmju muzeja pārbūve

Jēkabpils novada pašvaldība ir uzsākusi projekta Nr. 18-05-AL24-A019.2204-000005 “”Sēlijas prasmju muzeja” attīstība Sēlijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai” īstenošanu. Projekta mērķis – radīt Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzeja piedāvājumu jaunā kvalitātē, īstenojot būvprojektā un ekspozīciju dizaina projektā paredzēto inovatīvo pieeju. Būvprojekta ietvaros plānoti muzeja ēkas pārbūves darbi, kas paredz visu ēkas 2. stāvu pārbūvēt jaunu ekspozīciju ierīkošanai un 1. stāvā izbūvēt tualetes telpas apmeklētājiem, t.sk. cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Savukārt, ekspozīciju dizaina projektā paredzēti inovatīvi risinājumi muzeja telpu interjera veidošanā un aprīkošanā, izmantojot novada logo – bišu veidotas šūnas tēmu un formu, kas veidos jaunu, interaktīvu muzeja piedāvājumu. Ekspozīciju dizaina projekta īstenošanai tiks izsludināts jauns iepirkums.

Pašvaldība šobrīd ir noslēgusi būvdarbu līgumu ar SIA “ERBAUER GROUP”. Būvniecības darbu gaitu uzrauga būvuzraugs no SIA “BUVKON”.

Projekta kopējās izmaksas 120845,06 EUR, no kurām ELFLA līdzfinansējums ir 7692,64 EUR un pašvaldības līdzfinansējums 113152,42 EUR.  Projekta vadītāja ir Jēkabpils novada Sēlijas prasmju muzeja vadītāja Endija Urbāne.

Būvdarbus plānots pabeigt šī gada marta mēnesī. Būvdarbu laikā muzejs apmeklētājiem ir slēgts.

Projektu speciāliste Agnese Kalniņa

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm