E-adrese aizstās fiziskās pastkastītes

2019. gada sākums Latvijas e-pārvaldei ir sācies ar lielu soli drošas un mūsdienīgas valsts un sabiedrības saziņas veidošanā – e-adreses risinājuma ieviešanu. E-adrese risinās vairākus būtiskus jautājumus, piemēram, to, ka vairāk nekā 70 tūkst. Latvijas iedzīvotāju nav fizisku pastkastīšu, un cilvēkiem bieži vien atšķiras deklarētā un reālā dzīvesvieta, kā arī to, ka liels skaits Latvijas valstspiederīgo ilgstoši uzturas ārvalstīs. Savukārt valsts iestādēm e-adrese kļūs par vienotu saziņas platformu un atvieglos ikdienu.

No šī gada ikvienam iedzīvotājam un uzņēmumam ir iespēja portālā Latvija.lv izveidot savu elektronisko adresi, darot valstij zināmu, ka turpmāk viņš ar valsts pārvaldes iestādēm vēlas sazināties tikai elektroniski. Iedzīvotājiem e-adrese būs brīvprātīga, bet  no 2020. gada 1. janvāra e-adreses lietošana uzņēmējiem būs obligāta.

Tāpēc programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!”* ietvaros esam sagatavojuši e-adreses komunikācijas materiālus. Visi materiāli ir pieejami Latvija.lv atbalsta vietnē mana.latvija.lv sadaļā https://mana.latvija.lv/informativie-materiali/. Vairāk informācijas: mana.latvija.lv sadaļā “E-adrese”.

Vienlaikus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Valsts reģionālās attīstības aģentūra 2019. gadā īstenos mediju komunikāciju, bet pavasarī uzsāks e-adrese reklāmas kampaņu. Vasarā to papildinās e-adreses busiņa tūre, partneru un reģionālie pasākumi, kā arī citas komunikācijas aktivitātes.

Spied uz attēla, lai skatītu infografiku!

E.Beļskis,
Valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos