Iniciatīva “Latvijas skolas soma” Dignājas pamatskolā

Download PDF
Pateicoties iniciatīvai “Latvijas skolas soma”, Dignājas pamatskolas skolēniem bija iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, Krustpils pili un uzaicināt muzeja darbiniekus no Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja.

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā skolēni apmeklēja Latvijas muzeju kopizstādi “Latvijas gadsimts” un aktīvi piedalījās muzejnodarbībā “Senā skola”. Izstādē skolēni varēja iepazīties ar Latvijas vēsturi gadsimta garumā. Skolēnos lielu interesi izraisīja muzejnodarbība “Senā skola”, varēja iejusties seno laiku skolēnu lomās, arī izjust seno soda veidu – tupēšanu uz zirņiem. Pēc tam skolēni atzina, ka mūsdienu skola tomēr ir labāka.
17. decembrī uz skolu bija uzaicinātas ciemos muzeja darbinieces no Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja, lai novadītu muzejpedagoģijas nodarbību “Iepazīsti Latviju!” un skolēni apguva prasmi veidot grafiku. Skolēni darbojās ar lielu aizrautību.
19.decembrī 1.-5. klašu skolēni brauca ekskursijā uz Krustpils pili. Pie pils skolēnus sagaidīja Rūķis, kas skolēnus iepazīstināja ar pili. Pēc tam sekoja darbošanās Ziepju darbnīcā. Lai ziepes būtu smaržīgas, skolēni tām pievienoja klāt dabas materiālus – piparmētras, kumelītes u.c. Ekskursijas noslēgumā skolēni apskatījās pils pagrabus.
Pēc pasākumiem redzētais un dzirdētais tika pārrunāts jau Ziemassvētku noskaņās.

Ilga Vēvere

Skolas arhīva foto
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv