Trīs Latvijas lauku partnerības tiekas seminārā “Kaimiņam roku devu!”

Download PDF
Iecere par kopīgu amatnieku un rokdarbu mīļotāju tikšanos Lauku partnerības “Sēlija” un Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerībai “Kaimiņi” dzima novembra sākumā, kad dienas satumst un lauku darbi apdarīti. Sākotnējā doma bija samērā pieticīga – “Kaimiņi” varētu atvest savus amatniekus tikai drusciņu pāri “Sēlijas” robežai. Uz biedrību “Ūdenszīmes” , kas bijušajā Kaldabruņas sākumskolas ēkā pulcē radošus cilvēkus un īsteno LEADER projektu “Gaismas koka darbnīca”, aizraušanos ar amatniecību audzējot profesionalitātē un ģenerējot ienākumus gan organizācijai, gan amatniekiem, kuri šeit darbojas.

Taču, redzot lielo interesi no abu partnerību cilvēkiem, nolēmām, ka šāds pasākums ir nopietna satura vērts. Ir nepieciešamas gan kvalitatīvas lekcijas, gan amatnieku prezentācijas, gan arī sirsnīga kopābūšana un pieredzes apmaiņa. Semināra plāns tapa gan piesātināts, gan aizraujošs, un rezultātā 14. decembrī Kaldabruņas skolā sapulcējās teju septiņdesmit cilvēki no trīs Latvijas lauku partnerību teritorijām. Sākotnējiem organizatoriem LP “Sēlija” un “Kaimiņi” pievienojās arī kupla delegācija no Balvu novada partnerības.
Amatnieku izstādē – tirdziņā savus ražojumus demonstrēja ap 20 individuālie amatnieki un biedrības. Bija gan cimdi un zeķes, gan sīrupi, tējas un sukādes, gan ādas izstrādājumi un keramika, gan austi lakati un somas, gan filcēti apavi un pīti groziņi. Stikla un pērļu rotas, koka, čiekuru un citu dabas materiālu dekori; sojas vaska sveces un smaržīgas ziepes…Īsti riekstu un mandeļu gaņģi no izdomas bagāto cilvēku nemitīgās darbošanās dzirnavām!
Jebkuram amatniekam ir svarīgi mācīties, augt un pilnveidoties, tādēļ piesātinātais lekciju plāns tika uztverts ar neviltotu interesi. Amatniecības centra “Rūme” koordinatore Daina Alužāne runāja par to, kā amats kļūs par biznesu. Par to, kas jāmācās amatniekam, un kur to apgūt, stāstīja Latvijas Lauksaimniecības Universitātes lektore, mākslas un pedagoģijas maģistre Inta Paulsone. Ne visiem bija zināms, ka Latvijas lauksaimniecības universitātē jau trešo gadu ir atvērta fakultāte „Amatniecība un dizains“, pie tam – tajā ir 25 budžeta vietas! Ar laba iepakojuma dizaina pamatprincipiem iepazīstināja grafikas dizainere Solvita Kukle. Ar iepakojuma un izstrādājumu dizaina tapšanu visi varēja iepazīties arī praktiski – apmeklējot stikla apstrādes un kokapstrādes darbnīcas „Ūdenszīmju“ namā.
Īpašas dāvanas bija sarūpējuši arī „Kaimiņi“- Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas pasniedzēja Ērika Naglinska vadīja mājas tortes dekorēšanas darbnīcu, izgatavojot smalkas rozītes no īpaši apstrādātiem augļiem. Arī par Brigitas Madelānes jauko mūziku mums jāpateicas „Kaimiņu“ rūpēm.
Balvu novada partnerība, savukārt, bija ieradusies ar īsti latgalisku dzīvesprieku un sirsnību – notika gan kopīga sadziedāšanās, gan arī semināra norišu atspoguļojums nenopietnā dzejā.
Katrā ziņā – diena radīja patiesu svētku izjūtu, un pilnīgu pārliecību par to, ka šādi, vairākām partnerībām kopīgi, pasākumi ir jārīko regulāri.
Ieva Jātniece

LP Sēlija izpilddirektore
Autores foto
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv