Jēkabpils apriņķa teātru skate

1.decembrī Salas novada Salas kultūras namā notika ikgadējā Jēkabpils apriņķa teātru skate. Skati rīkoja Jēkabpils novada izglītības un kultūras pārvalde sadarbībā ar Salas kultūras namu .Skates mērķis- saglabāt teātru spēles tradīciju, veicināt kolektīvu māksliniecisko izaugsmi, izvērtēt amatierteātru iestudējumu kvalitāti.

Šogad skatē piedalījās astoņi kolektīvi. Pēc žūrijas vērtējuma visi amatierteātri ieguva Diplomus. Žūrijas sastāvā-Māris Korsietis (Daugavpils teātra aktieris, režisors),Kārlis Lišmanis ( Lielvārdes un Jaunjelgavas teātru režisors), Virgīnija Fjodorova ( Ilūkstes novada Dvietes pagasta amatierteātra režisore).

Jēkabpils novads- Ābeļu tautas nama amatierteātris (Režisors Pēteris Draņevičš) I.pakāpe- A.Niedzviedzis “ Viņa ir īstā, muterīt!”. Dignājas amatierteātris “ Madagurči”(Režisors Ainis Mikulāns) II.pakāpe- E.Vulfs “ Lielinieks Švukte”. Rubenes kultūras nama amatierteātris “ Kumode” (Režisore Ilona Kantāne) I.pakāpe- Danskovīte “ Dārgais pirkums”.

Krustpils novads- Krustpils novada Kūku pagasta teātra draugu kopa “ Patapa”(Režisore Aija Rancova) II.pakāpe- E.Sniedze “ Tie paši oši”. Mežāres kultūras nama amatierteātris “ Efekts” (Režisore Aija Rancova) III.pakāpe- R.Missūne “ Dāvana tantei”.Variešu pagasta amatierteātri “ Servīze” un “ Servīzīte”( Režisores Inita Beinaroviča, Līga Beinaroviča) II.pakāpe-Nosovs “ Nezinītis”.

Salas novads- Sēlpils kultūras nama amatietteātris “ Ore” (Režisore Anita Gerasimova)-III.pakāpe-Pauls Putniņš “ Paši pūta, paši dega” .Biržu tautas nama amatierteātris “ Birzīte” (Režisore Evita Štāka) II.pakāpe- Danskovīte “ Dārgais pirkums”.

Tika izvirzīti labākie lomu atveidotāji:

Rita Skrējāne -Domicella izrādē “ Dārgais pirkums” (“ Kumode”)

Andis Amols-Jezups izrādē “ Dārgais pirkums” ( “ Birzīte”)

Līga Beinaroviča- Koklītis  izrādē “ Nezinītis” ( “ Servīze” , “ Servīzīte”)

Aija Bogdanova-Astra  izrādē “ Dāvana tantei” ( “ Efekts”)

Anita Bārzdiņa-Nonnija  Āmena izrādē “ Paši pūta, paši dega” ( “ Ore” )

Ainis Mikulāns- Lielinieks Švukte izrādē “ Lielinieks Švukte” ( “ Madagurči”)

Tekla Gribuste- māte izrādē “ Viņa ir īstā, muterīt!” (Ābeļu tautas nama amatierteātris)

Svetlana Koriņeva- Rasa  izrādē “ Viņa ir īstā, muterīt!” (Ābeļu tautas nama amatierteātris)

Ligita Vaivode-Elvīra izrādē “ Tie paši oši” ( “ Patapa”)

Aigars Svencis- Imants izrādē “ Tie paši oši” ( “ Patapa”)

Valters Dzelme-Jānis izrādē “ Tie paši oši” ( “ Patapa”)

Inta Tomāne

Jēkabpils novada izglītības un kultūras pārvaldes speciālistes kultūras jautājumos p.i.