Rubeņos skatāma Solvitas Kukles darbu izstāde

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

Solvita Kukle ir grafiskā dizainere. Dzimtā puse Rubeņos, bet pašreizējā dzīves un darba vieta – Daugavpils. Pēc pamatskolas un vidusskolas pabeigšanas divus gadus mācījusies Daugavpils mākslas vidusskolā “Saules skola” un četrus gadus Daugavpils Universitātē, kur ieguvusi bakalaura grādu mākslā un datordizainera kvalifikāciju.

Viņas darbalauks – plakāti, bukleti, grāmatu dizains, pārtikas iepakojuma dizains.

Grafiskais dizainers var strādāt jebkurā vietā. Lai varētu radoši strādāt Solvitai nepieciešamas trīs lietas – dators, interneta pieslēgums un iedvesma. Viņa uzskata, ka pirmās divas lietas pieejamas visur, trešā visā pilnībā tikai Kaldabruņā. Solvitai ir stipra piederības sajūta. Viņa pamatoti lepojas ar savu piederību biedrībai “Ūdenszīmes”, ar apdzīvoto veco skolas ēku, kur pulcējas vietējie iedzīvotāji, notiek izstādes, pasākumi, koncerti, ar stikla darbnīcu, ar gadskārtējiem plenēriem “Siena dienas”, ar savu ģimeni un daudz ko citu.

Pirmā reize, kad Solvita kļuva zināma plašākai sabiedrībai, notika 2014. gada rudenī. Daugavpils Universitātes 3. kursa studente uzvarēja pastmarkas dizaina konkursā, ko rīkoja Latvijas Pasts un televīzija TV3. Žūrija saņēma 234 skices, labākās izvietoja sociālajos tīklos un izsludināja balsošanu. Rezultātā uzvaru ieguva Solvita, kura izveidoja Latvijas Lepnuma pastmarku „Dziedošie koki”. Trešo vietu šajā konkursā ieguva vēl viena viņas skice “Auseklis”.

Solvita veidojusi maketus un krāsu salikumus ne vienam vien biedrības “Ūdenszīmes bukletam”. Tapuši neskaitāmi plakāti, kur vienā koptēlā salikti dažādi simboli, lai radītu īpašu sajūtu par gaidāmo notikumu. Solvita darinājusi arī prestižās grāmatas “No Sēlijas pūra” vāka grafisko noformējumu.

Solvita ir jauna māksliniece ar daudz idejām, iecerēm un plāniem, kuras viņa noteikti īstenos un piepildīs.

Ja Tu domāsi par nākotni pozitīvi, notiks labas lietas. Vajag koncentrēties uz labo. Šeit viss ir iespējams, tikai jāsāk kustēties un darīt, un jābeidz teikt, ka mēs nevaram, ” tā Solvita Kukle teic par Latviju.

Grafiskās dizaineres darbu izstādi no 5. novembra līdz gada beigām var apskatīt Rubenes pagasta pārvaldes zālē darba laikā.

Rubeņu bibliotēkas vadītāja Agra Ozoliņa

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv