Karjeras attīstības atbalsta pasākums “Varbūt izvēlēties inženierzinātnes?”

Download PDF

1.novembrī Zasas vidusskolas 8.-12. klases skolēni, Ābeļu pamatskolas 7.-9.klases skolēni un Dignājas pamatskolas 7.-9. klases skolēni piedalījās karjeras attīstības atbalsta pasākumā “Varbūt izvēlēties inženierzinātnes?”, kas norisinājās projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Laukumā pie Zasas vidusskolas bija ieradies 18 metrus garais Tehnobuss, kurā skolēni katrs apmeklēja vienu nodarbību, ar mērķi ērtā un interesantā veidā uzzināt vairāk par inženierzinātnēm, iegūt daudzpusīgu informāciju par tām. Tehnobuss ir aprīkots ar mūsdienīgām ierīcēm: programmējamiem CNC metāla apstrādes darba galdiem (frēzi un virpu), metināšanas izmēģinājuma stendu, automatizācijas mini – rūpnīcas “Festo” mezglu, pneimatikas eksperimentu “Festo” stendu, 3D printeri, zobratu mehānikas un dinamo stendu. Skolēni ieguva informāciju par tādām profesijām kā mašīnbūves speciālists, mehatroniķis, metālapstrādātājs, elektronikas speciālists, metinātājs, siltumtehnikas speciālists, matālapstrādes darbgaldu aperators. Skolēni varēja arī paņemt bukletus un grāmatiņas par studiju iespējām šajās profesijās.

Nodarbībās valdīja liela interese par redzēto. Jauniešus īpaši uzrunāja tehnoloģijas, kuras bija aplūkojamas. Ne visus skolēnus interesē inženierzinātnes, tomēr bija arī skolēni, kuri vēlējās sīkāk uzzināt par profesijām un atbilstošām mācību iespējām.

Anda Jurgeviča, Jēkabpils novada pedagogs karjeras konsultants

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv