Zasas vidusskolēni gūst panākumus konkursā „Šodien laukos”

Download PDF
Mēs, Zasas vidusskolas 7. klase, labprāt iesaistāmies dažādos izaicinājumos. Pagājušajā mācību gadā mēs veicām daudzus labos darbus un piedalījāmies valsts mēroga pasākumos.

Rudenī, Latvijas simtgadei par godu, iestādījām 100 tulpes un sniegpulkstenītes, kuras pavasarī priecēja mūs un Zasas viesus. Tāpat pieteicāmies LLKC biedrības „Meža konsultants” rīkotajā pasākumā „Meža ABC”. 10. maijā tikām uzaicināti uz Kuldīgu, kur notika noslēguma pasākums. Pasākumā divās dienās piedalījās vairāk nekā 6000 skolēni. Arī mēs tur bijām – veicām dažādus interesantus uzdevumus, kas saistīti ar meža nozari.
Taču lielākais un darbietilpīgākais notikums mums bija saistīts ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkoto akciju ”Šodien laukos”. Konkursa gaitā mēs sešu mēnešu garumā pildījām dažādus uzdevumus, kuri bija saistīti ar lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēm. Konkursa mērķis bija sniegt izpratni par šo nozaru darbību, iespējām, izaicinājumu Latvijas laukos un nākotnes izglītības un karjeras iespējām. Kopā konkursam bija pieteikušās 30 klases un 60 individuālie dalībnieki. Katru mēnesi sociālajos tīklos saņēmām uzdevumus.
Rakstījām teiku par Zasas muižas parku, stādījām puķu dobi ar ziemcietēm, veidojām dekorus no izlietotiem puķupodiem, minējām krustvārdu mīklu, izgājām nelielā pārgājienā pa muižas parku, izveidojām aprakstu un visbeidzot gatavojām Latvijas simtgades ēdienu – bubertu. Visus šos uzdevumus fotografējām, aprakstījām, veidojām prezentācijas un kolāžas un noteiktajā termiņā iesūtījām konkursa veidotājiem. Vieglākais uzdevums bija krustvārdu mīkla, grūtākais un darbietilpīgākais – pārgājiena apraksts. Patīkamākais uzdevums bija buberta gatavošana, kur aktīvākie bijām mēs – puiši. Paši arī to visu apēdām… Sagatavojām visas prezentācijas un nosūtījām tās konkursa veidotājiem.
Bijām patīkami pārsteigti, kad oktobra sākumā saņēmām ielūgumu uz noslēguma pasākumu Bulduru dārzkopības vidusskolā. Protams, konkursa gaitai sekojām līdzi sociālajos tīklos – Draugiem.lv un Facebook, kur parādījās katra uzdevuma 1.vietas ieguvēji, un sapratām, ka lielā balva 1000 eiro mums ”nespīd”, taču cerējām saņemt pateicību par darbu.
24. oktobrī devāmies uz Bulduriem. Pasākums bija jauks. Sākumā jaunie uzņēmēji iepazīstināja mūs ar savu darbību, tad bija ekskursija pa skolu. Ar aizrautību vērojām jauno ķīmiķu „zilos brīnumus”, un nu arī pienāca apbalvošana. Bijām ļoti satraukti, kad tika pasniegtas visas pateicības un mēs to nesaņēmām, taču mums bija liels prieks, kad mūs izsauca kā 3. vietas ieguvējus.
Balvu bija daudz, taču lielākā balva mums ir dāvanu karte 100 eiro vērtībā.
Paldies konkursa organizētājiem, mūsu audzinātājai I. Kalniškānei, skolas direktorei O.Spēkai, autobusa šoferei V.Kalējai un visiem mūsu atbalstītājiem! Sapratām, ka, lai kaut ko iegūtu, ir jāuzdrīkstas un jādara. Ja būs iespēja, cīnīsimies par lielo balvu.
N.D.Balodis, skolas arhīva foto
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv