Karjeras nedēļa Rubeņu pamatskolā

Download PDF

Rubeņu pamatskolas skolēni piedalījās dažādos Karjeras nedēļas ietvaros organizētajos pasākumos.
3. oktobrī 7. un 8. klases skolēni viesojās z/s „Mežāres”. Īpašniece Dz.Jakovicka pastāstīja, kā no mazas saimniecības izveidojās par apjomīgu lopu audzēšanas saimniecību. Skolēni iepazinās ar zīdītājgovju ganāmpulka apsaimniekošanu. Laukos darba nekad netrūkst, vajag tikai gribēt un darīt!
5.oktobrī 1. – 3. klašu skolēni tikās ar Ziemas Olimpisko spēļu dalībnieku, kamaniņu braucēju A.Elertu. Viesis saistošā veidā demonstrēja Latvijas izlases tērpu, ekipējumu un nozīmīgākās godalgas. Viņš aicināja arī bērnus ikdienā aktīvāk pievērsties sportiskām aktivitātēm.
9. klases skolēni 9. oktobrī devās uz tikšanos ar kaimiņu pagasta uzņēmēju SIA ”Slaides” īpašnieku A.Čamānu, lai apskatītu jauno un moderno graudu pirmapstrādes kompleksu. Viss process tiek uzraudzīts ar datora palīdzību. Var uzreiz no lauka kulto labību žāvēt, nebūs vairs jāstāv rindās pie pircēja. Atziņa, ko ieguva jaunieši pēc šīs tikšanās – laukos dzīve nemaz nav slikta.
Savukārt 4. klases skolēni tikās ar Jēkabpils novada informācijas un sabiedrisko attiecību speciālistu K.Sēli. Viņš skolēnus iepazīstināja ar sava darba specifiku un dzīves gājumu. Beidzis Za­sas vidusskolu, pēc tam trīs gadus mācījies Tallinā Baltijas filmu un me­diju skolā. Atgriezies savā novadā un ir starpnieks starp novada vadību un iedzīvotājiem. Darbs ir interesants.
11. oktobrī 5. – 6. klases skolnieku viesis bija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis I.Osma. Viņš skolēniem pastāstīja, kur var apgūt šo arodu, kā arī demonstrēja darba specifisko apģērbu, inventāru.
Skolēniem bija interesanti, klausījās ar lielu aizrautību.

Rubeņu pamatskola

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv