Putnu dienas Raiņa muzejā “Tadenava”

7. oktobrī Raiņa muzejā “Tadenava” notika putnu barotavu izgatavošanas darbnīca. Pasākums norisinājās sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību, Dabas aizsardzības pārvaldi un notika Eiropas putnu vērošanas dienu ietvaros. Darbnīcu vadīja un ieteikumus par putnu piebarošanu ziemā sniedza Dabas aizsardzības pārvaldes vecākais inspektors Dagnis Vasiļevskis.

Tadenavā esam gājuši putnu vērošanas pārgājienos, iepazinuši Raiņa dzeju par putniem un paši mācījušies saskatīt dzejas un dabas saikni, atpazīt dabas parādības, putnus un dzīvniekus. Šogad nolēmām būt praktiskāki un raudzīties ziemas virzienā, un šoreiz Tadenavā ciemiņi no Jēkabpils, Rubeņiem un Kaldabruņas gatavoja putnu barotavas – gan putnu pabarošanai ziemā, gan arī pašu priekam. Kopā tapa 20 barotavas. Daža tiks izlika uz balkona, cita ģimenes mājas dārzā, cita nonāks bērnudārzā vai skolā, lai vēl daudzi citi var priecāties par putniem. Protams, arī muzejam tika sava barotava. Jāatceras gan, ka uzliekot putnu barotavu pie savas mājas un sākot likt barību, ir jābūt ļoti atbildīgam un barība jānodrošina līdz pat pavasarim. Putni būs pieraduši, ka noteiktā vietā ir atrodama barība un citur nemaz nemeklēs. Piebarošanas pārtraukšana, it sevišķi ļoti aukstā ziemā, var būt liktenīga putniem. Cienājoties ar siltu zupu, dalībnieki uzzināja arī ieteikumus par putniem tīkamāko barību un interesantus faktus par potenciālajiem barotavas apmeklētajiem.
Ik rīt’, ik rītu

Zīlīte brēc:
Dzi, dzi, vai dzi!
Tārpot ej, vīrs!
Pieci mazi bērniņi,
Piecas lielas mutītes,
Visas piecas tārpiņiem
Piebāžamas.
/Rainis/
Tadenavas muzejs šosezon apmeklētājus gaidīs līdz 31. oktobrim. Savukārt oktobra pēdējā sestdienā īpašais piedāvājums – muzeju iespējams apmeklēt bez ieejas maksas.

L.Uzkure
Muzeja arhīva foto