Rīgas dome pateicās Sēlijas novadu apvienībai

“Rīgas svētki 2018” – pilsētas 817. dzimšanas diena, kas šogad notika Latvijas valsts simtgades zīmē, risinājās pilsētas parkos un laukumos, sporta un kultūras centros. Svētkus apmeklēja vairāk nekā 230 000 rīdzinieku, pilsētas viesu no Latvijas novadiem, kā arī tūristi no ārvalstīm.

Rīgas svētkos apmeklētāji trīs dienu garumā varēja pabūt kādā no vairāk nekā 40 svētku norises vietām un piedalīties daudzveidīgos, aizrautīgos pasākumos, sporta aktivitātēs, vērot vizuāli krāšņas, iespaidīgas un muzikāli bagātas programmas. Ikvienam bija iespēja būt aktīvam svētku dalībniekam vai līdzjutējam, ieinteresētam klausītājam vai uzmanīgam vērotājam.

Šogad pirmo reizi Rīgas svētkos Esplanādē piedalījās arī Sēlijas novadu apvienība (Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes novadi) ar tirdziņu “Ražots Sēlijā”, koncertu un viktorīnu ar grāmatu “No Sēlijas pūra…” balvu fondā.

Rīgas dome 12. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā izteica pateicību svētku dalībniekiem, rīkotājiem un atbildīgajiem dienestiem par ieinteresētību un kopīgi radīto svētku noskaņu pilsētā. Uz šo pasākumu bija aicināta arī Sēlijas novadu apvienība. To pārstāvēja Sēlijas novadu apvienības vadītāja un Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe, kā arī tirdziņa “Ražots Sēlijā” izpildproducente un Salas novada pašvaldības projektu vadītāja Ligita Kadžule.

Sarīkojuma dalībnieki kopīgi atskatījās uz Rīgas svētku notikumiem un sumināja svētku pasākuma rīkotājus un sadarbības partnerus, ieskatījās Rīgas Latviešu biedrības dibināšanas laika aizkulisēs, vērojot Ādolfa Alunāna dziesmuspēli “Re, kā ziņģe skan”.

Jolanta Grandāne
Salas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Foto: Rīgas domes arhīvs

Anotācija foto: no kr. 1. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja E.Aldermane, 2. Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, 3. Sēlijas novadu apvienības vadītāja un Salas novada domes priekšsēdētāja I.Sproģe, 5. Sēlijas novadu apvienības tirdziņa “Ražots Sēlijā” izpildproducente un Salas novada pašvaldības projektu vadītāja L.Kadžule.