Sportiskā rotaļu laukuma atklāšana Vidsalā

14. septembrī Vidsalā, piedaloties aptuveni simts apmeklētājiem, tika atklāts bērnu rotaļu laukums. Pasākuma laikā norisinājās pludmales volejbola turnīrs, kas pulcēja 4 komandas, kā arī norisinājās dažādas citas aktivitātes visai ģimenei. Pasākumā vieni no visvairāk gaidītajiem viesiem bija biedrība „Ūsiņš”, kas priecēja bērnus un pieaugušos ar ponijiem.

Ģimenes sacentās savā starpā individuālajās disciplīnās, stafetē, kā arī pupiņu šķirošanas čempionātā, kas ievilkās līdz tumsai. Bērnu rotaļu laukuma izveide ir biedrības „EKO Selonia” realizēts projekts, kas tapis, piedaloties Jēkabpils novada pašvaldības izsludinātajā NVO konkursā. Projekta ietvaros tika izgatavots bērnu rotaļu laukums, kura konstrukcijā ietilpst slidkalniņš, šūpoles, smilšu kaste, siena ar virvēm un klinšu kāpšanas elementi, kā arī noorganizēts veselību veicinošs pasākums, kurā var piedalīties visa ģimene.

Ideja par rotaļu laukumu tapa, pateicoties Vidsalas atraktīvajām mammām, kas nereti ir norādījušas, ka ciema bērniem nav labiekārtotas teritorijas, kur netraucēti varētu rotaļāties, kā arī nodarboties ar sportu. Iesniedzot NVO konkursā projektu – pēc Jēkabpils novada dzimtsarakstu nodaļas vadītājas datiem Kalna pagastā bija deklarēti 85 bērni (līdz 18 gadu vecumam), tomēr Vidsalas ciemā nav bērnu rotaļu laukuma, kur varētu lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku. 25.09.2017. biedrības pārstāve veica Kalna pagasta iedzīvotāju aptauju, lai uzzinātu, vai ir nepieciešams bērnu rotaļu laukums, un 43 Kalna pagasta iedzīvotāji (pilngadīgas personas) parakstīja atbalsta vēstuli, kas tika iesniegta Jēkabpils novada domē, apliecinot, ka šis projekts ir aktuāls un ir nepieciešams uzsākt rotaļu laukuma izveidi pēc iespējas ātrāk. Kalna pagasta pārvaldes kolektīvs aktīvi iesaistījās projekta plānošanā, kā arī pasākuma organizēšanā. Tika paredzēts rotaļu laukumu ierīkot netālu no volejbola laukuma, tādējādi attīstot vienotu teritoriju, kur ģimenei atpūsties kopā. Pateicoties vietējiem iedzīvotājiem, uzņēmumiem un pārvaldei, šovasar tika labiekārtots arī volejbola laukums – tika noņemta grunts un uzbērta smilts, kā arī teritorijā ir uzstādīta āra tualete. Biedrība „EKO Selonia” vasarā vāca ziedojumus lapenes izveidei, mini futbola laukumam, kā arī citu sporta un veselību veicinoša inventāra iegādei, ziedojuma akcijas rezultātā tika savākti 215,00 EUR, kas tiks izlietoti paredzētajiem mērķiem 2019. gadā.
Paldies pasākuma apmeklētājiem, biedrībai „Ūsiņš”, rotaļu laukuma meistaram M.Uzkuram, kā arī visiem, kas palīdzēja! Vislielākais gandarījums bija bērnu priecīgās sejas, jo rotaļas kopā ar citiem vienaudžiem ir īpašas ikviena bērna dzīvē – tie ir pirmie spēka pārbaudījumi, uzdrošināšanās nokļūt ātrāk, augstāk, nokļūt pirmajam, kā arī ir viens no veidiem, kā izzināt pasauli.
Ar foto galeriju no sarīkojuma var iepazīties šeit >>

Biedrības „EKO Selonia” dibinātāja

B.Čākure