Skolēni iepazīst Latvijas gardumu pasauli

Download PDF

Jēkabpils novada skolās turpinās projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”, kura mērķis ir uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem. Projekta iespējas skolēni izmanto ne vien mācību laikā, bet arī vasarā. Vasarā tika organizēta ekskursija, kura vienoja Ābeļu pamatskolas, Zasas vidusskolas un Dignājas pamatskolas skolēnus. Pavisam kopā 29. Skolēni devās pasākumā “Gardumu pasaules profesionāļi”. Pirmā pietura bija Likteņdārzs, Koneses pagastā. Skolēni to izzināja gida pavadībā. Likteņdārzs ir dabā veidots simbols nemitīgai tautas atjaunotnei un izaugsmei. Skolēni uzzināja, ka tas tiek veidots par ziedojumiem. Tas iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē.  Neviens no skolēniem neuzminēja, jo likās neticami, ka Likteņdārza arhitekts ir Shunmyo Masuno – ainavu arhitekts no Japānas. Tieši viņš ir uzzīmējis, kā jāizskatās Likteņdārzam. Viņa projekts 207 darbu konkurencē starptautiskas žūrijas vērtējumā tika atzīts par labāko. Tālāk devāmies pie gardumu profesionāļiem uz SIA “Skrīveru saldumi”.  Uzzinājām sīkāk par šo uzņēmumu. Noskaidrojām, ka te darbojas tādi profesionāļi kā konfekšu tinēji, konfekšu griezēji, konfekšu vārītāji, pakotāji u.c. Arī paši centāmies iejusties konfekšu tinēja darbā. Secinājām, ka tas nav viegli. Turklāt, viena tinēja dienā ietin 7200 konfektes “Gotiņa”. Kā pēdējo pieturu izvēlējāmies SIA “Skrīveru mājas saldējums”, kur skolēni iepazina šefpavāra, saldējuma gatavotāja, oficianta, vadītāja, saldējuma pārdevēja profesijas. Redzējām, kā top saldējums. Uzzinājām, kā un no kā gatavo tik ļoti vasarā populāro – melno saldējumu. Noslēpums ir bērza ogle. Abos uzņēmumos ar degustējām konfektes un visdažādākos saldējumus.

Skolēni noteikti vasaras brīvlaikā paspēja apmeklēt kopā ar ģimenēm vēl daudzas citas skaistas vietas. Nu sācies jauns mācību gads ar jaunām vēsmām karjeras izglītībā. Kopā ar skolotājiem un skolēniem plānojam pasākumus 2018./2019. mācību gadam. Aprobējam projekta ietvaros izstrādāto metodiku.  Jau tagad ir jūtams, ka pasākumi būs izzinoši un palīdzēs skolēniem atrast to jomu, kurā viņi gribētu darboties nākotnē.

Anda Jurgeviča,
Jēkabpils novada karjeras konsultante

 

 

Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv