Noslēdzies projekts “Ģimeņu iniciatīvu telpas izveide Jēkabpils novadā”

1. septembrī norisinājās projekta “Ģimeņu iniciatīvu telpas izveide Jēkabpils novadā” noslēguma pasākums “Ekspedīcija pa Jēkabpils novadu”. Pasākuma mērķis bija veicināt sabiedrības līdzdalību un vietējās dzīvesvides un tās radīto iespēju izzināšanu. Ekspedīcija bija izglītojošs, aktīvās atpūtas un piedzīvojumu pasākums, kura ietvaros ģimenes, kā arī ikviens interesents tika aicināts apceļot novadu un apmeklēt biedrības, muzejus, iestādes, kultūrvēsturiskos objektus, izpildīt dažādus uzdevumus un krāt punktus.

Iespēju iepazīt tuvāk Jēkabpils novadu, dodoties sešu stundu garā ekspedīcijā, izmantoja 90 entuziasti, kuri veidoja 22 komandas. Ekspedīcijā komandām vajadzēja vadīties pēc izsniegtā ceļveža un apmeklēt dažādas Jēkabpils novada vietas, un izpildīt uzdevumus, kas ļāva dalībniekiem labāk izzināt novadu, cilvēkus un tā kultūrvēsturi.
Kontrolpunktus bija sagatavojušas septiņas biedrības – “Ūsiņš”, “Ūdenszīmes”, “Akācija plus”, “Sēļu pūrs”, “Alco Racing Team” , “EKO Selonia” un “Cirkuži”. Kontrolpunktu sagatavošanā iesaistījās arī Raiņa muzejs “Tadenava”, “Sēlijas prasmju muzejs”, Meža muzejs “Liepas” un privātkolekcija “Padomju laika sadzīves lietu kolekcija”.
Ekspedīcijas noslēgumā visi pulcējās Dignājas pagasta Vandānos, Ģimeņu iniciatīvu telpā (Veldres 3A). Līdz plkst. 18.00 visām komandām bija jāierodas finišā, kur tika apkopoti rezultāti, atklāta ģimeņu iniciatīvu telpa, kā arī pasākuma apmeklētāji cienāti ar karstu zupu un aicināti baudīt Kaspara Markševica koncertu.
Ģimeņu iniciatīvu telpas izveides ietvaros tika veikts divu telpu remonts un aprīkošana, daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā, Jēkabpils novada Dignājas pagasta Vandānu ciematā.
Iniciatīvu telpa ir dalīta divās zonās – telpa dažādām aktivitātēm un brīvā laika pavadīšanai un otrā zona – virtuves zona, kuras mērķis ir veidot ģimenēm draudzīgu un dabisku ikdienas dzīvesvidi, papildus veicinot arī dažādu dzīves pamatprasmju apgūšanu bērniem.
Projekta mērķis bija pašvaldībai, sadarbībā ar vietējām aktīvajām biedrībām, izveidot un aprīkot ģimeņu iniciatīvu telpu Vandānu ciemā un organizēt ģimenes saliedēšanas aktivitātes Jēkabpils novadā. Projekts tiek īstenots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un Jēkabpils novada pašvaldības līdzfinansējumu. Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 18,3 tūkstoši eiro, no tiem pašvaldības līdzfinansējums ir 4780 eiro.

Projekta vadītāja Jurgita Bareika

Autores arhīva foto, Vidusdaugavas Televīzijas video