Jēkabpils novadā demonstrēs spēlfilmu “Bille”

Download PDF

No cikla “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” novada kultūras iestādēs I.Kolmanes spēlfilma “Bille”

21.09. plkst. 18.00 Dunavas kultūras namā,
21.09. plkst. 19.00 Zasas kultūras namā,
21.09. plkst. 18.00 Ābeļu tautas namā,
22.09. plkst. 19.00 Dignājas pamatskolā,
26.09. plkst. 18.00 Rubenes kultūras namā,
28.09. plkst. 19.00 Kalna kultūras namā,
05.10. plkst. 18.00 Leimaņu tautas namā.

Ieejas maksa: EUR 1,00

 Latvijas simtgades filma “ Bille” par meiteni ar vērīgo acu skatienu tapusi pēc populārās rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna „Bille” motīviem. Bez izskaistinājumiem un saldas cukura glazūras tā vēsta par cilvēkbērna dzīvi un izaicinājumiem 30. gadu Latvijā. Tā ir filma par bērnību gan lieliem, gan maziem, kas atgādina, ka arī aiz ikdienišķā iespējams pamanīt

brīnumus. Nesaņemta mīlestība ģimenē, grūtības iederēties apkārtējā sabiedrībā, apziņa, ka esi savādāka, nespēj atņemt Billei sapņus, viņa nelokās un nelūst, bet atrod pati savu ceļu. Kad mazajai meitenei šķiet, ka mājās atgriezties vairs nedrīkst, Bille ir apņēmības pilna kopā ar draugiem atrast sapņu zemi Leiputriju.

Galveno Billes lomu atveido Rūta Kronberga. Billes mātes lomā iejūtas Elīna Vāne, tēva – Artūrs Skrastiņš, bet vecmāti tēlo Lolita Cauka. Filmā piedalās arī Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika un citi pazīstami latviešu aktieri.

Filmas uzņemšana norisinājusies visā Latvijā: gan Rīgā – autentiskajā rakstnieces bērnības mājā Vārnu ielā, gan Vecrīgā, Sarkandaugavā un Maskavas forštatē, gan Tērvetē, Tukuma apkaimē, Baldonē, Gulbenē un citur.

Filmas “Bille” radošās grupas pamatsastāvu veido filmas scenārija autori Arvis Kolmanis un Evita Sniedze, režisore Ināra Kolmane, operators Jurģis Kmins, māksliniece Ieva Romanova. Filmā izmantota komponista Pētera Vaska mūzika.

 

 

 

 

 

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv