Ekspedīcijā pa Jēkabpils novadu piedalās 22 komandas

Vidusdaugavas Televīzijas video

Iespēju iepazīt tuvāk Jēkabpils novadu, dodoties sešu stundu garā ekspedīcijā, izmantoja 90 entuziasti, kuri veidoja 22 komandas. Ekspedīcijā komandām vajadzēja vadīties pēc izsniegtā kontrolpunktu apraksta un apmeklēt dažādas Jēkabpils novada vietas, kur bija sagatavoti uzdevumi, kas ļāva dalībniekiem labāk izzināt novadu un tā kultūrvēsturi.

Jautājumi, ko uzdod, ir interesanti, jo ikdienā tu paej garām un nepievērs uzmanību, bet šeit nākas apstāties un paskatīties, kur tas varētu būt,” stāsta ekspedīcijas dalībniece Inga Stūrmane.

Uzdevumi bija ļoti dažādi, piemēram, amatniecības centrā “Rūme” dalībnieki izzināja šo to par podniecību, kā arī paši izmēģināja roku darbā ar mālu. Komandas pauž prieku par šādu ekspedīciju un uzsver, ka dalība pasākumā sniedz daudz pozitīvā. “Tas dod izkustēšanos ārā no mājas, kā arī sportu, jo vajadzēja skriet augšā pilskalnā,” saka komanda “Megapūces”. “Kopā būšana un prieks, kas vajadzīgs ikdienā, ko reizēm mēs ar darbiem nostumjam malā. Šeit ir iespēja izrauties.”

“Mūs ļoti pārsteidza skaistums, ko mēs redzējām Jēkabpils novadā,” teic komanda, kurā apvienojušās pārstāves no kora “Unda”. “Nebrauciet nekur uz ārzemēm, bet izbrauciet Jēkabpils novadu! Redzēsiet tik daudz skaistu vietu un lietu! Burvīgi!”

Ekspedīcijas laikā komandas mēroja ceļu cauri visai Jēkabpils novada teritorijai, bet noslēgums norisinājās Dignājas pagasta Vandānos, kur tika apkopoti rezultāti un pasniegtas balvas. Pirmās vietas ieguvēji – komanda “Lampūni brīvdienās” – balvā saņēma dāvanu karti 100 eiro vērtībā ceļojumam ar “Tallink”. Pasākums bija viena no aktivitātēm projektā “Ģimeņu iniciatīvu telpas izveide Jēkabpils novadā”, un vakara gaitā Vandānos, Veldres 3A, tika atklāta Ģimeņu iniciatīvu telpa – vieta, kur pulcēties vietējiem iedzīvotājiem. “Šeit tiks organizētas dažādas aktivitātes, aicinām arī vietējos iedzīvotājus šeit organizēt dažādas iniciatīvas, jo mūsu mērķis ir veicināt ģimeņu – vietējo iedzīvotāju aktivitāti,” stāsta Jēkabpils novada domes Jaunatnes lietu speciāliste Jurgita Bareika.

Centrs darbosies pārsvarā pēcpusdienās, un jaunajā infrastruktūrā tiks īstenotas dažādas aktivitātes, kuru organizēšanā tiks iesaistītas vietējās biedrības. Viens no projekta “Ģimeņu iniciatīvu telpas izveide Jēkabpils novadā” mērķiem ir organizēt ģimenes saliedēšanas aktivitātes. Projekts tiek īstenots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un Jēkabpils novada pašvaldības līdzfinansējumu. Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 18,3 tūkstoši eiro, no tiem pašvaldības līdzfinansējums ir 4780 eiro.

Sandra Paegļkalne