Jēkabpils novada jaunieši piedalās starptautiskā nometnē

Download PDF
No šī gada 15. – 23. jūlijam, Jēkabpils novada jaunieši piedalījās Erasmus+ programmas projekta “What connects us in Europe! Facets of togetherness” aktivitātē, starptautiskā jauniešu nometnē Vācijā, Parhimas pilsētā. Projektā kopumā piedalījās 45 jaunieši no trīs pašvaldībām – Jēkabpils novada, Parhimas un Neumünsteres. Jēkabpils novadu projektā pārstāvēja 15 jaunieši no visiem 7 novada pagastiem.

Galvenā uzmanība starptautiskajā nometnē tika veltīta izpratnes veicināšanai par Eiropas savienību, kā arī citu kultūru iepazīšanai, nometnes dalībnieku kopīgai darbībai sporta, mūzikas, teātra, mākslas radošajās aktivitātēs. Jauniešiem bija iespēja pilnveidot savas angļu un vācu valodas zināšanas un iegūt jaunu pieredzi dažādās jomās. Nometnes laikā jaunieši piedalījās izglītojošās un informatīvās nodarbībās, sportiskās un radošās aktivitātēs, kā arī devās dažādās piedzīvojumu ekskursijās pa Parhimu un apkārtējām pilsētā. Jaunieši devās izbraucienā ar drezīnu, kanoe laivām, velosipēdiem, apguva teātra, perkusiju, burvju triku un aerogrāfa mākslu, gidu pavadībā apskatīja ievērojamākos apskates objektus.
Nometnes atklāšanas dienā jauniešus Parhimas pilsētas svinīgā uzrunā sveica pilsētas priekšsēdētāja Ilka Rohr.
Pirms došanās, delegācijai no Jēkabpils novada bija jāsagatavo mājasdarbs – jāsagatavo priekšnesums “Latvijas kultūras vakaram”. Jaunieši bija sagatavojuši prezentāciju par novadu, sarūpējuši tradicionālos latviešu saldumus un suvenīrus.
Jauniešu iespaidi par pieredzēto projekta ietvaros:
Linda: “Daudz labu iespaidu un jauni draugi, tas ir ļoti forši. Mani ļoti priecē tas, ka var doties kaut kur kopā ar citiem un iepazīt citas kultūras un ļoti skaistas vietas Parhimā un Šverīnā! Man ļoti patika šis brauciens tāpēc noteikti braukšu vēl arī uz citiem!”
Rēzija: “Daudz jautru emociju!”
Haralds: “Jautri cilvēki!”
Solvita: “Man ļoti patika. Jauni draugi, jauna pieredze!”
Samanta: “Daudz jauni iepazīti cilvēki, neaizmirstamas emocijas, piedzīvojumu pilna nedēļa, emociju deva visai vasara!”
Terēze: “Laiks, ko pavadījām Vācijā bija pilns ar dažādām emocijām. Ierodoties naktsmītnēs, mēs bijām noguruši no garā ceļa, ko veicām. Pirmā reakcija, godīgi sakot, bija daļēji skeptiska, jo naktsmītnēs nebija pieejams internets un zona, taču, laikam ejot, mēs pie tā pierādām, un beigās jau bijām pat priecīgi par to, ka mums bija jāizdomā dažādi veidi, kā pavadīt savu brīvo laiku bez interneta, un tas mūs lielā mērā saliedēja. Bija interesanti pavadīt šo laiku izmēģinot arī jaunas izklaides iespējas , kā, piemēram, braukšanu ar kanoe laivām un pārvietošanos pa vecām vilciena sliedēm ar velosipēdiem. Protams, arī Vācijas pilsētu, to vēstures un arhitektūras iepazīšana bija neatņemama nometnes sastāvdaļa. Vēl svarīgi ir minēt mūsu jauniepazītos draugus no Vācijas, ar kuriem mēs pavadījām nometni, un kuri mums parādīja Vāciju no jauniešu skatpunkta. Kopumā, es varētu teikt, ka šī nometne bija izdevusies, jo es ieguvu gan jaunus draugus, gan arī pieredzi.”
Apmācības notika angļu valodā. Bija iespēja iepazīt citu valstu jauniešus un viņu kultūru. Tika iegūta ne tikai neaizvietojama pieredze un jauni draugi, bet arī zināšanas politikā, starpkultūru komunikācijā un sevis izzināšanā.
Paldies jauniešiem un viņu vecākiem par sadarbību un atbalstu!
Jurgita Bareika,

Jēkabpils novada Jaunatnes lietu speciāliste
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv