Lielie plāni mazo pētnieku pasaulē

Download PDF

Šī gada 26. janvārī Salas vidusskolā viesojās pārstāvis no  Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” , kurš  3. klases  un 5.klases skolēniem novadīja divas lekcijas, kas saistītas ar karjeras izglītību.

3.klases skolēni mācījās plānot savu laiku, veidojot dienas plānu. Izvērtēja svarīgākās dienas nodarbes.  Pētīja savu dienas režīmu kā profesionāļi, piemēram, kā Kristaps Porziņģis plāno savu laiku.

Skolēni aplūkoja skolotāja, ārsta, celtnieka, sportista, pārdevēja, zinātnieka u.c. profesiju dienas plānojumu. Kopīgi uzzināja, kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas, lai apgūtu šīs profesijas. Bērniem ļoti patika lekcija-nodarbība, un viņi ar nepacietību gaida vēl kādu tikšanos!

Savukārt 5.klases skolēniem lekcija-nodarbība bija aizraujoša, tā saistīta ar profesiju izvēli. Domājot jau tagad, tas ir, šodien, neatliekot neko uz rītdienu. Skolēniem tika parādīts, kā plānojot savu laiku, var veiksmīgi paspēt izdarīt neskaitāmus darbus. Izkopjot savas prasmes un dabas dotos talantus, soli pa solim var tiekties uz savu mērķi- nākotnes profesiju.

Skolēni labprāt strādāja ar izveidotām darba lapām. Uzmanīgi vēroja sagatavoto prezentāciju un aktīvi piedalījās diskusijās. 5.klases skolēniem nākošā ar karjeras izglītību saistītā lekcija paredzēta 27. februārī.

dav

dav

dav

dav

dav

dav

 

Salas vidusskolas pedagogs karjeras konsultants Dace Tropa

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv