Sporta svētki Dignājas pagastā

Šogad Jēkabpils novada Sporta svētki norisinājās Daugavas svētku ietvaros, un visas dienas garumā dalībniekiem bija iespēja piedalīties gan komandu, gan individuālajos sporta veidos.

Rīts iesākās agri, atklājot makšķerēšanas sacensības spiningošanā un pludiņmakšķerēšanā Daugavas upē no laivām vai krasta, kas reizē bija arī Jēkabpils novada makšķerēšanas sacensību 2. posms. Sacensībās piedalījās 26 dalībnieki un plkst.13:00 uz svēršanu ieradās jau šīs dienas lielāko lomu īpašnieki. Kopvērtējumā 3. vietu ieguva vietējais makšķernieks no Dignājas pagasta A.Dimitrijevs ar 2,56 kg smagu lomu, 2. vieta – R.Vilnragim (Jēkabpils) ar 2,81 kg smagu lomu un pirmā vieta G.Celitānam (Ikšķile) ar 4,9 kg lomu. Pludiņmakšķerēšanā vislabāk veicās G.Ņikitovam (Rubeņi), kā arī papildus spec-balvas saņēma A.Vilnragis (Jēkabpils). 1. vieta jauniešu konkurencē, un veiksmīgākā dāmu konkurencē – L.Turkopole (Atašiene), “Mazākā loma” tituls tika O.Babrim (Leimaņi) ar 200 g lomu. Šajās sacensībās izdevās izvilkt pa kādai palielai līdakai, protams, asarīši un retāk sastopamais – sapals, sacensību lomu kopsvars – 16,92 kg.
Jēkabpils novada sporta svētku tradicionālajā volejbolā šogad savā starpā cīnījās 5 vīriešu komandas un 3 sieviešu. Vīriešu komandu kopvērtējumā 3. vietu izcīnīja – “Quattro” (Jēkabpils, Zīlāni) komandas sastāvs – R.Kotlevs, E.Melderis, V.Daļecka, R.Pauksis, T.Kornijčuks, 2. vieta – komandai “Zasa”, komandu pārstāvēja R.Aleksejevs, E.Cankalis, K.Iesalnieks, I.Bilaničs, un 1. vieta šogad “Leimaņu” komandai, ko pārstāvēja – D.Mucenieks, K.Vanags, S.Gremze, M.Geižāns un O.Babris.
Dāmu konkurencē 3. vieta – “Daugmale” (Krustpils nov.) ar komandu: K.Pujāte, K.Ustijrukova, A.Fedulova un B.Vilkauša, 2.vieta – komandai “Zasas Zebiekstes”, ko pārstāvēja D.Dadeika, M.Vilcāne, K.Ģeidāne, I.Ģeidāne; šī gada čempiones – komanda “Dignājas karūsiņas” ko pārstāvēja I.Dreimane, S.Strode, K.Sviķuolne, I.Pastare un G.Stūrīte.
Florbolā piedalījās 8 komandas, tai skaitā 1 dāmu komanda “Daugmales”, kam tika balva dāmu konkurencē. 3 vietu florbolā izcīnīja komanda “Zasa” ko pārstāvēja L.Pētersons, K.Iesalnieks, R.Aleksejevs un I.Bilaničs, 2.vieta – “Dignāja” N.Liepiņš, A.Stankevičs, E.Cankalis un šī gada čempioni – komanda “Sudrabkalns” ko pārstāvēja K.Krēsliņš, R.Kusiņš un E.Krēsliņš.
Viens no šī gada jaunumiem bija mazais “Zolītes turnīrs”, kur savā starpā sacentās 18 dalībnieki. “Lielākā zolmaņa” tituls šogad tika Dignājas pagasta pārvaldes vadītājam J.Raubiškam, 3. vieta individuālajā vērtējumā – G.Gremzei (Rubeņi), 2. vieta – J.Raubiškam un 1. vieta – J.Baltmanim (Rubeņiem).
Traktora vilkšanas disciplīnā pagastu pārvalžu komandām – 2. vieta Zasas pagasta pārvaldes komandai un 1. vieta Dignājas pagastam. Traktora vilkšana komandām – 3. vieta tika komandai “Rubeņi”, 2. vieta – komandai “Kalna pagasts” un šī gada 1. vieta komandai “Leimaņi”.
Šogad pagastu pārvalžu komandām bija jāiziet stafete – Dignājas sajūtu taka un meža kaķa trase, kā arī, pamatojoties uz komandu individuālajiem sasniegumiem, 3. vieta tika Rubenes pagasta pārvaldei, 2. vieta – Zasas komandai un 1. vieta Dignājas pagasta pārvaldes komandai.
Komandu pārstāvji un citi interesenti individuāli sacentās arī “Sumo”, “Gladiatoru cīņu”, “Pēdošanas”, “Atmiņas spēlē” u.c. disciplīnās, kā arī sporta svētkos tika padomāts par sacensībām, kur varēja piedalīties visa ģimene. Viena no gaidītākajām disciplīnām bija “Roku laušanās” sacensības, ko tiesāja mūsu novada spēkavīrs K.Daukste. 3. vieta sieviešu konkurencē tika A.Šleserei, 2. vieta – I.Dreimanei un 1. vieta G.Stūrītei, vīriešu konkurencē 3. vieta – U.Saulmanim, 2. vieta A.Korničukam un 1. vieta E.Petjukevičam.
Lielos pagastu kopvērtējuma kausus šogad izcīnīja – Dignājas pagasts (3. vieta), Rubeņi (2. vieta) un šī gada čempioni – Zasas pagasta komanda. Simpātijas balvu par atraktīvākajiem tērpiem saņēma Dignājas pagasta komanda. Paldies dalībniekiem par atsaucību, kā arī tiesnešiem un Dignājas skolas, sabiedriskā centra un pārvaldes kolektīvam par viesmīlīgo uzņemšanu! Uz tikšanos nākamajās sacensībās!
Pagastu kopvērtējums:
Ja divām vai vairākām komandām punktu skaits ir vienāds, tad augstākā vietā ir tas pagasts, kuram augstāka vieta:
1) pašvaldības darbinieku stafetē, 2) volejbolā.
Ja komanda nestartē kādā no disciplīnām, tai tiek piešķirta pēdējā vieta šajā disciplīnā un pieskaitīts attiecīgs punktu skaits.
Ar foto galeriju no svētkiem var iepazīties šeit >>

Jēkabpils novada sporta pasākumu organizatore

Baiba Čākure
Foto: K.Sēlis