Zasas vidusskolas skolēni iepazīst inkubācijas procesu

Download PDF

Zasas vidusskolā jau trešo reizi iepazīst inkubāciju. Paldies Mārtiņam Skujiņam un Arturam Iskorostenskim par šo lielisko iespēju!

Šogad Zasas vidusskolā inkubācijas procesu iepazina 1. klases skolēni. Aprīļa beigās sākām gaidīt. Gaidījām un vērojām. Vērojumus pierakstījām. Domājām vārdus gaidāmajiem cālēniem. Vārdu birums bija varens: Čabulis, Tilbis, Čiepstis, Čalis u.c.

Tā nu 21 dienu gaidījām un beidzot – sagaidījām! Tas mums bija īpašs brīdis – vērot, kā no olas izšķiļas jauna dzīvība. Cālēns no olas šķīlās gandrīz 20 stundas. Dabā ir savi likumi. No 3 gaidītajiem cālēniem mums izšķīlās 1. Tomēr tas nemazināja bērnu prieku. Sagaidītais cālēns vienbalsīgi tika nodēvēts par Čabuli. Čabulis ir īsts luteklis. Čabuli arī nesām pastaigās ārā – tur taisījām “aplociņu” no skolēniem un ar prieku vērojām, kā Čabulis zālītē atrod kādu skudru, zirnekli vai mušiņu. Ja viņam neizdevās – piepalīdzējām atrast. Tajās reizēs nevarēja pateikt, vai skolēni pieskata Čabuli, vai tomēr Čabulis skolēnus.
Kādu laiku Čabulis dzīvoja pie mums klasē. Siltās dienās Čabulis brauca ciemoties pie kāda no skolēniem vai skolotājas, lai dotos garākās vakara pastaigās. Tagad Čabulis aizdevies uz jaunajām mājām, pie kāda no skolēniem. Tur viņu jau sagaidīja 10 brāļi un māsas, kā arī cāļu mamma, kuri draudzīgi mūsu Čabuli pieņēmuši pulciņā.
No projekta skolēni guvuši ne tikai prieku, bet arī attīstījuši sevī noderīgas prasmes – rūpes par dzīvnieku, dalīšanos, pacietību, prasmi pētīt, novērot, pieraksīt novēroto u.c.
Zasas vidusskolas skolotāja Anda Jurgeviča
Autores foto
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv