26. maijā Tadenavā teātra izrāde bērniem

Download PDF

Spied uz attēla, lai skatītu to lielāku!

26. maijā plkst. 10.00 Raiņa muzejā “Tadenava”  būs skatāma Dirty Deal Teatro izrāde bērniem, kuri mācās runāt, ar Raiņa darināto vārdu iepazīšanu un rotaļām.
Vecumā, kad bērni paši rada savus pirmos vārdus un spēlējas ar skaņām un zilbēm, kopā ar viņiem aktieri aplūkos un izspēlēs, stāstīs un rādīs Raiņa radīto jaunvārdu nozīmes. Daudzus no šiem vārdiem joprojām bieži lietojam – kā „mīla”, „vēlme”, „baigs”, „atspulgs”… Savukārt citi ir aizmirsušies – piemēram, „glāstīgs”, „kniebīgs” un „pielipīgs”. Bet varbūt ir vērts tos iemācīties un ieviest savā ikdienā?

Lai būtu aizraujošāk iepazīt jaunos vārdus, kopā ar mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem izspēlēsim dažādus notikumus cilvēku, dzīvnieku un priekšmetu pasaulē, veidojot nelielus stāstus un klausoties Kārļa Kazāka radītajā mūzikā. Bērniem būs iespēja paspēlēties ar rekvizītiem, kustēties, muzicēt, darboties līdzi, izzināt pasauli un sevi. Šajā izrādē aktieri, bērni un vecāki būs rotaļu biedri, kuri kopā dosies Raiņa piedāvāto vārdu nozīmes meklējumos.

Režisore: Paula Pļavniece
Scenogrāfe: Marija Rozīte-Vītola
Mūzikas autors: Kārlis Kazāks
Gaismu mākslinieks: Jānis Sniķers
Piedalās: Jana Čivžele, Kārlis Kazāks

Lelde Uzkure
Raiņa muzejs “Tadenava”
muzejpedagoģe

Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv