Karjeras attīstības atbalsta pasākumi Zasas vidusskolā

Download PDF

Zasas vidusskolā norisinājušies vairāki karjeras attīstības atbalsta pasākumi, kas notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Zasas vidusskolas 1. un 3. klases skolēni 11. maijā devās nelielā pārgājienā uz z/s “Stabiņi”, kurā strādīgi cilvēki nodarbojas ar graudkopību. Saimniecības darbībā iesaistīta teju visa ģimene. Skolēni uzzināja gan par tehniku, kas nepieciešama graudu audzēšanā, gan par graudaugu audzēšanu, kaltēšanu, tālāku izmantošanu. Bērni ar lielu interesi klausījās un vēroja. Ļoti patika iekāpt kombainos un traktorā. Paldies saimniekiem par uzņemšanu! Mums ļoti patika. Vairāki skolēni teica, ka nākotnē arī būs zemnieki un brauks ar traktoru.
8., 9., 10., 11. un 12. klases skolēni 16. maija pēcpusdienā tikās ar skolas absolventiem Andreju Biti, Zani Štolnieci, Madaru Nagli, Kasparu Sēli un Indaru Mucenieku, lai ieklausītos viņu stāstos par dzīvi vidusskolā, profesijas izvēli, studijām augstskolās, darba meklējumiem, – stāstos par veiksmēm un neveiksmēm. Kā atzina skolēni, kuri piedalījās pasākumā, stāsti bijuši ļoti pamācoši un noderīgi. Absolventi lika aizdomāties, ka skolā ir patiešām jāmācās, lai turpinātu studijas budžeta grupā. Viņi atsauca atmiņā piedzīvoto Zasas vidusskolā, vēlreiz pateicās skolotājiem par iemācīto un aicināja nesteigties ar profesijas izvēli pēc 9.klases, ja nav patiesas intereses un pārliecības. Katram savs ceļš ejams – kāds tas būs, atkarīgs no tik daudz kā. Mācīsimies, sasniegsim savus mērķus! Būsim pārliecināti par savām izvēlēm!
Savukārt 18. maijā 10., 11., un 12. klašu skolēni pēc Pēdējā zvana pasākuma devās uz Latgales amatniecības centru Līvānos un Aglonu. Latgales amatniecības centrā skolēni vēroja stikla pūtēja darbu. Skolēniem bija iespēja redzēt, kā top saldumu trauks. Pārsteidzoši likās, ka krāsnis netiek izslēgtas, jo to uzkaršanai vajadzīgas 3 dienas, bet darbi jādara gandrīz katru dienu. Tāpēc, lai gan krāsnis daždien neizmanto, tās netiek izslēgtas. Sapratām, ka stikla pūtēja darbs ir neparasts, bet smags, jo nemitīgi jāstrādā ar lielu rūpību un karstumā. Tālāk devāmies aplūkot kalēju veikumus Līvānu ielās, kā arī ielūkojāmies Tautas lietišķās mākslas studijā “Dubna” audēju darbībā. Kāda audēja gados pārsteidza ar saviem veikumiem. Lai gan aust iemācījusies tikai pirms gada, viņa jau paspējusi iepriecināt tuviniekus ar noaustām jostām un citiem izstrādājumiem. Pēc viesošanās Līvānos braucām uz Aglonu, kur vispirms ielūkojāmies Aglonas bazilikā, klausījāmies gida stāstījumā un veldzējāmies svētavotā. Neizpalika arī Kristus Karaļa kalna apskate. Pastaigas laikā secinājām, ka tas nemitīgi mainās un pilnveidojas. Ekskursija noslēdzās ar noslēpumainā Velnezera apskati.
Anda Jurgeviča, Jēkabpils novada pedagoģe, karjeras konsultante
Skolas arhīva foto
Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv