Aizvadīta lekcija par onkoloģiju pieaugušajiem

23. martā projekta Nr.9.2.4.2./16/I/015 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pieejamības uzlabošana Jēkabpils novada pašvaldībā” ietvaros Jēkabpils novada Leimaņu pagasta tautas namā norisinājās lekcija par „Onkoloģijas profilaksi”.

Lekciju vadīja Guntis Ancāns – onkologs ķirurgs, kas aktīvi darbojas arī Latvijas Onkologu asociācijas valdē. Lekcijā uzzinājām par valsts skrīninga programmu, un to kas ir „Zaļais koridors”, kā palīdzēt sev vai tuviniekiem, kurus slimība tomēr skārusi. Uzzinājām par pieejamām onkoloģisko saslimšanu ārstēšanas metodēm un profilaksi – ko darīt, lai nesaslimtu. Pasākuma dalībniekiem bija daudz jautājumu un uz visiem tika saņemtas atbildes. Pēc lekcijas apmeklētāji varēja bez maksas uzzināt savus hemoglobīna un cukura rādītājus, kā arī saņemt konsultāciju no mediķa par turpmāko rīcību.

Nākamais projekta pasākums – lekcijas par uzturu tiek plānotas jau maijā, gan Jēkabpils novada skolās, gan pagastu pārvaldēs. Šogad projekta ietvaros tiek plānota vēl viena lekcija par onkoloģiju, kas norisināsies Zasas kultūras namā, Zasas pagastā oktobrī.
Projekta vadītāja
Baiba Čākure