Aktivitātes marta mēnesī Kalna pagastā

Download PDF

10. marta vakarā Kalna pagasta kultūras namā bija iespēja noskatīties vienu no visu laiku vērienīgākajiem pašmāju kino filmām „Nameja gredzens”. Filma stāsta par seno zemgaļu valdnieku Nameju, kurš vadīja sacelšanos pret vācu krustnešiem.

Šajā vakarā uz tikšanos ar filmas skatītājiem bija uzaicināta filmas „Nameja gredzens” montāžas režisore Līga Pipare. Līga pastāstīja par filmas tapšanu, aktieriem. Viņa uzsvēra, ka filmai meklēt vēsturiskas precizitātes nevajadzētu, jo tāpat neviens īsti līdz galam nezina kā bija 13. gadsimtā. Līga Pipare uzsvēra, ka „Nameja gredzens ” ir „filma-leģenda” .
Pēc filmas izveidojās diskusija par filmā redzēto. Filma pārsteidza ar aktieru veikumu un iespaidīgajiem cīņas skatiem.
17. martā kultūras namā notika Spēlmaņu svētki „ Teātris vakar, šodien, rīt”. Pasākums bija veltīts Latvijas 100-gadei un teātru dienām.
Pasākumā piedalījās novada amatierteātri: „Sateka” no Dunavas, „Madagurči” no Dignājas, „Kumode” no Rubeņiem, un līdzi viņiem bija atbraukuši „Dadzīši” – bērnu teātra pulciņš. Vēl pasākumā piedalījās Zasas pagasta amatierteātris un mūsu pašmāju – Kalna pagasta kultūras nama amatieru kolektīvs „Vienība”.
Amatieru teātri šajā vakarā izspēlēja nelielus skečus, kas stāsta par seniem, gan par ne tik seniem laikiem. Secinājums ir viens, ka teātris bija, ir un būs tikai mainās laiki un paaudzes. Ādolfs Alunāns ir teicis: “Teātris ir kā spieģelis, kurā paši savus labus un nelabus darbus, savu prieku kā arī bēdu dienas, ar vārdu sakot, savu dzīvošanu redzam…”.

Sandra Vecumniece

K.Sēļa foto
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv