Dignājieši konkursa “Lakstīgala 2018” noslēguma sarīkojumā Rīgā

Download PDF
Latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensībās skolu jaunatnei “LAKSTĪGALA 2018” 1. kārtā un 2. kārtā Dignājas pamatskolas Lakstīgalas ieguva 1. pakāpi, bērniem bija iespēja apmeklēt 3. kārtu – noslēguma sarīkojumu, kas notika Rīgā 2018. gada 9. martā Rīgas Latviešu biedrības namā. Piedalīties varēja labākās komandas (15 – 20 dalībnieki) no katra vēsturiskā novada.
Sacensību mērķis:
  • Veicināt bērnu un jauniešu interesi un padziļināt zināšanas par latviešu tautas dziesmu dziedāšanu un latviešu tautas tradīcijām, godinot izcilā pedagoga un diriģenta Roberta Zuikas piemiņu 105. dzimšanas dienas atcerē.
  • Aktivizēt skolēnu dzimtā novada kultūras vērtību apzināšanu.

Dignājas pamatskolu pārstāvēja: Linda Mīkule, Ieva Leiskina, Solvita Jurgeviča, Zane Sinkeviča un Ingrīda Pavlovska. Sēlijas novads uzstājās kopā ar Latgales novadu un sniedza kopīgu priekšnesumu.
Pēc pasākuma visiem dalībniekiem bija klāti grezni svētku galdi, par godu “Lakstīgalu” 16 gadu jubilejai.
Par dalību konkursā ieguvām “Lakstīgalu” grāmatu un trīs CD kompaktdiskus ar iedziedātām latviešu tautasdziesmām.
Ingrīda Pavlovska saka: “Piedalīties šajā konkursā ar katru gadu ir arvien interesantāk, jo mēs ar katru gadu zinām daudz vairāk dziesmu un melodiju. Pateicamies skolotājai Aīdai Bikauniecei!”
Zane Sinkeviča saka “Rīgā Latviešu biedrības namā satikās visu novadu dalībnieki. Viss noritēja labi, ar iespaidīgām emocijām un labu garastāvokli.”
Baiba Daģe
Foto no S.Jurgevičas personīgā arhīva
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv