Aicina nebojāt grants ceļus šķīdoņa laikā

Uz grants autoceļiem visā valsts teritorijā ir iestājies šķīdonis. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi – tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām, uz atsevišķiem pašvaldības grants autoceļiem – jau no 7 tonnām.

Transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) mājaslapā: https://lvceli.lv/informacija-u…. Aicinām autopārvadātājus rēķināties ar šiem pagaidu ierobežojumiem un ievērot tos.
Grants autoceļu uzturēšanas darbus šķīdoņa laikā nav iespējams veikt – uzbraucot ar smago tehniku uz pārmitrināta, nestspēju zaudējuša ceļa, tas tiks sabojāts vēl vairāk. Uzlabot grants ceļa stāvokli var tikai tad, kad tas ir apžuvis un atguvis nestspēju.
Atgādinām, ka atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas. Šo satiksmes ierobežojumu ievērošanu pastiprināti kontrolē LVC reģionālo nodaļu speciālisti sadarbībā ar Valsts policiju. Šķīdonī bez ierobežojumiem atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.
Diennakts bezmaksas uzziņas par visu, kas attiecas uz valsts autoceļu tīklu ir pieejamas pa tālruni 8000 5555. Par pašvaldības ceļu stāvokli aicinām ziņot attiecīgajai pagasta pārvaldei.
VAS Latvijas Valsts ceļi , Jēkabpils novada pašvaldība