“Kas tur notiek? Kas tur strādā?”

Download PDF
2. un 3. martā projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros, Zasas vidusskolas, Dignājas pamatskolas, Dunavas pamatskolas un Ābeļu pamatskolas 7. līdz 9. klases skolēni brauca uz Jēkabpili, lai iepazītu divus lielus uzņēmumus – SIA “Sedumi” dārzniecība un SIA “Margret”.

SIA “Sedumi” dārzniecība siltumnīcās mūs sagaidīja ne vien dažādu profesiju pārstāvji, bet arī pavasaris. Te jau ziedēja pavasara ziedi, priecējot mūs. Skolēni uzzināja, kas notiek uzņēmuma teritorijā. Skolēniem interesanti likās, ka uzņēmumā strādā arī cilvēki, kuri atnākuši uz uzņēmumu praksē kā studenti, un pateicoties savam darbam, ir ieguvuši šeit patstāvīgu darbu. Pārsteidzošs fakts likās, ka ziedi, kurus var nopirkt lielveikalos “Rimi” un “Maxima”, ir audzēti tieši šajā uzņēmumā, nevis ievesti no ārzemēm. Te iepazinām vairākas profesijas: agronoms, inženieris, loģistikas speciālists, pārdevējs, grāmatvedis, veikala vadītājs, dārznieks, ķīmiķis.
SIA “Margret” skolēni vēroja tur strādājošos profesionāļus darbībā. Redzējām, kā top mākslinieciskās tortes, kā tiek iepakota gaļa vakuumā, kā tiek gatavotas un ceptas smalkmaizītes, kā strādā konditorejas un gaļas pārstrādes ceha vadītāji, pavāri, sanitāri. Mums pastāstīja arī par citām uzņēmumā darbojošajām profesijām: virtuves strādniekiem, picu cepējiem, grāmatvežiem, pārdevējiem, miesniekiem, mārketinga speciālistiem. Te arī tika dota iespēja nogaršot uzņēmuma produkciju. Skolēniem visvairāk patika uzzināt, kā tiek gatavotas dažādas desas, kā izskatās kūpinātava.
Tikšanās ar uzņēmumu pārstāvjiem bija iedvesmojošas, pamācošas un noteikti lika skolēniem aizdomāties par savu vietu nākotnē. Par izglītību, par sekmību skolas solā.
Anda Jurgeviča, Jēkabpils novada pedagoģe – karjeras konsultante
Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs
Powered by WordPress | Designed by: suv | Thanks to toyota suv, infiniti suv and lexus suv